Laukos
Dārzeņi un augļi

Latvijas klimats ik gadu kļūst arvien piemērotāks vīnogu audzēšanai0


Izstādē “Latvijas vīnogas” Latvijas Dabas muzejā.
Izstādē “Latvijas vīnogas” Latvijas Dabas muzejā.
Foto – LETA

Latvijas klimats ik gadu kļūst arvien vairāk piemērots vīnogu audzēšanai un, ja tā turpināsies, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari, uzskata Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības priekšsēdētājs Ričards Ivanovs.

Viņš norādīja, ka 2019.gads ir bijis labs vīnogu audzētājiem. “Šis gads Latvijā audzētajām vīnogām īpaši patika. Mūsu klimats ar katru gadu vairāk un vairāk kļūst piemērots vīnogu audzēšanai. Ja arī nākamās vasaras klimatisko izmaiņu rezultātā būs tik pat siltas, vīnogu audzēšana Latvijā varētu kļūt par arvien perspektīvāku nozari,” uzskata Ivanovs.

Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība informē, lai klātienē apskatītu vīnkopju šā gada darba augļus, šajā nedēļas nogalē no 14. līdz 15.septembrim Bauskas pilī Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrība organizē ikgadējo izstādi “Latvijas vīnogas 2019”, kurā būs iespēja apskatīt vairāk nekā 100 šķirņu dažādās Latvijas vietās audzētu vīnogu paraugu.

Izstādes apmeklētāji arī šogad varēs aplūkot plašu vīnogu šķirņu klāstu, iepazīt ogu paraugus no dažādām Latvijas vietām un dažādos apstākļos audzētām vīnogām. Būs apskatāmas universālās un galda, kā arī vīna vīnogas.

Ikviens izstādē varēs uzzināt, kuras ir izturīgākās, kuras vieglāk audzējamās šķirnes un kuras prasa pastiprinātu uzmanību. Izstādē varēs saņemt vīnogu audzētāju konsultācijas šķirņu izvēlē un pasūtīt vīnogu stādus.

Interesenti izstādes pirmajā dienā sestdien, 14.septembrī, plkst.13 aicināti piedalīties izglītojošā seminārā “Latvijas vīnogas 2019”, kurā varēs uzzināt par vīnogu audzēšanas izaicinājumiem Latvijā.

Latvijas vīnogu izstāde apmeklētājiem būs atvērta sestdien, 14.septembrī, no plkst.10 līdz 19 un svētdien, 15.septembrī, no plkst.10 līdz 15. Izstāde “Latvijas vīnogas 2019” notiek Latvijas Vīnkopju un vīndaru biedrības īstenotajā projektā “Latvijas vīna tūrisma attīstība”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AT
Agro Tops
Laukos
Baltkrievi demonstrē jaunāko ‘MTZ’ traktoru ar jaudu līdz 150 Zs 1
11 stundas
LE
LETA
Laukos
LVM: Sala trūkums ieviesis būtiskas korekcijas mežizstrādes darbos 1
12 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms lopkopim. pH – svarīgs liellopu gaļas kvalitātes rādītājs
12 stundas

Lasītākie raksti

AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Gaidāms politiski karsts pavasaris. Ata Klimoviča reportāža no Gruzijas
Speciālreportāža 3 stundas
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Kā pirmajai “iedzēla” Latvijai
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Lielbritānija pēdējo reizi piedalās ES augsta līmeņa sanāksmē
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Uzņēmēja no Latvijas tīra birojus Gērnsijā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO, VIDEO: Rīgas “Dinamo” kapteiņa Dārziņa jubilejā 11. reizi sezonā paliek “sausā”
2 stundas