Laukos
Atpūta

Latvijas Lauku foruma konkursā “Dižprojekts 2019” galveno balvu ieguvis projekts “Satikšanās vieta “Skudras””0

Publicitātes foto.

Latvijas Lauku foruma konkursā “Dižprojekts 2019” galveno balvu ieguvis uzņēmuma “Kuģenieki” projekts, informēja organizatori.

Titulu “Dižprojekts 2019” saņēma “Veikals pašu ražotiem produktiem jeb Satikšanās vieta “Skudras””. Projektu Engures novadā īstenoja uzņēmums “Kuģenieki” ar Ragaciema zivju tirdziņa teritorijā uzstādītu iepirkšanās, degustāciju un satikšanās vietu iedzīvotājiem un tūristiem, sekmējot latviskās tirgus tradīcijas un popularizējot vietējo produkciju.

Konkursa “Dižprojekts 2019” otrās vietas ieguvējs ir biedrības “Sateka” uzņēmuma “RWW” projekts Gulbenes novadā. Tā ir kokapstrādes darbnīca, kurā realizēt savas idejas un ļaut iepazīties ar koku.

Publicitātes foto.

Lielāko popularitāti sociālo tīklu balsotāju vidū trešo vietu konkursā “Dižprojekts 2019” guva “Kabiles muižas vīna darītava” par īstenoto projektu “Kabiles muižas kungu mājas pagraba pārbūve par vīna darītavu” biedrības “Darīsim paši!” teritorijā Kuldīgas novadā. Pateicoties LEADER projekta līdzfinansējumam, Kabiles muižas kungu mājas pagraba stāvs tika pārbūvēts un tajā radītas telpas Kabiles muižas vīna darītavai.

Publicitātes foto.

Laureāti tika noteikti, ņemot vērā iedzīvotāju balsojumu Latvijas Lauku foruma sociālajos tīklos, vietējo rīcības grupu vērtējumu un ekspertu viedokli.

Latvijas lauku partnerību balvai “Dižprojekts” šogad tika izvirzīti 27 projekti, ar kuriem vietējo rīcības grupu teritorijās lepojas visvairāk. Latvijas Lauku forums konkursu rīkoja devīto reizi ar mērķi, dižojoties iedvesmot citus uzņēmējus, pašvaldības un iniciatīvu grupas aktīvai rīcībai.

Ik gadu ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu un LEADER jeb sabiedrības virzītas vietējās attīstības pieeju visā Latvijas lauku teritorijā tiek uzsākti un īstenoti vairāki simti daudzveidīgu iniciatīvu. Katrā no 34 darbības teritorijām vietējās rīcības grupas (VRG) identificē vajadzības, uz kurām balstoties izstrādā vietējās attīstības stratēģijas. Atbalstoši tām noteikti kritēriji projektu atlasei.

Latvijas Lauku forums ir nacionāla mēroga nevalstiskā organizācija, kas dibināta 2004.gadā. Biedrības misija ir veicināt Latvijas lauku līdzsvarotu attīstību, lai tie kļūtu par vietu, kur dzīvo apmierināti cilvēki, kuri savā dzīves vietā spēj realizēt ekonomiskās un sociālās vajadzības. Latvijas Lauku forumā darbojas vairāk nekā 80 biedru organizācijas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
8 stundas