Laukos
Graudkopība

Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši0


„Šis ir mans selfijs, kas iesūtīts foto konkursam Facebook vidē ar tēmturi #jzkpalieclaukos un #distancejosDAROT . Konkursa mērķis ir parādīt, ka dzīvot laukos ir forši un šajā situācijā – arī droši. Jauno zemnieku klubs savu darbību nepārtrauc, un spītējot tam, ka nedrīkstam rīkot pasākumus un seminārus klātienē, to darām interneta vidē. Konkursā var piedalīties ikviens, bet labākos apbalvosim maija sākumā,” saka kluba  valdes priekšsēdētāja Sandra Eimane.
„Šis ir mans selfijs, kas iesūtīts foto konkursam Facebook vidē ar tēmturi #jzkpalieclaukos un #distancejosDAROT . Konkursa mērķis ir parādīt, ka dzīvot laukos ir forši un šajā situācijā – arī droši. Jauno zemnieku klubs savu darbību nepārtrauc, un spītējot tam, ka nedrīkstam rīkot pasākumus un seminārus klātienē, to darām interneta vidē. Konkursā var piedalīties ikviens, bet labākos apbalvosim maija sākumā,” saka kluba valdes priekšsēdētāja Sandra Eimane.
„Šis ir mans selfijs, kas iesūtīts foto konkursam Facebook vidē ar tēmturi #jzkpalieclaukos un #distancejosDAROT . Konkursa mērķis ir parādīt, ka dzīvot laukos ir forši un šajā situācijā – arī droši. Jauno zemnieku klubs savu darbību nepārtrauc, un spītējot tam, ka nedrīkstam rīkot pasākumus un seminārus klātienē, to darām interneta vidē. Konkursā var piedalīties ikviens, […]

Laukos darbi neapstājas, un ar pirmo gājputnu atgriešanos kā ik gadu sākas jaunais darbu cēliens. Graudu audzētāji sāk apstrādāt augsni pavasara sējumiem, gaļas lopkopjiem sākas teliņu pieņemšanas sezona, bet dārznieki pa siltumnīcām šiverējot jau kopš februāra. “LA” uzrunātie jaunie lauksaimnieki stāsta, ka šosezon darbojas, ievērojot īpašu piesardzību – tāpat kā visi citi, bet paturot prātā galveno uzdevumu – nodrošināt pilsētniekus ar veselīgu pārtiku.

“Pagaidām nekādu atšķirību nejūtu,” saka Talsu novada Laucienes pagasta saimniece Aiva Fībinga, vaicāta par šīs sezonas īpatnībām. Viņa stāsta, ka šaipusē visi lauki vēl mitri, tāpēc vēl darbus nesāk, vien minerālmēsli jau ir atvesti. “Visu apsēju rudenī, tāpēc pavasara sēja nav plānota. Izskatās, ka drīzumā varēs sākt arī kādus mazos darbus uz laukiem. Degviela mājās savesta, nekur pakaļ nav jābrauc. Cenšos nekur lieki nebraukt, un uz pilsētu vispār nebraucam. Iepērkamies mazajos lauku veikalos, tā atbalstot vietējos ražotājus,” stāsta Aiva.

Bet Bauskas novada Īslīces pagasta zemniece Alise Kalniņa teic, ka lauka darbi jau notiek pilnā sparā. “Lietuvas pierobežas zonā daži jau kūpēdami putēdami šļūc, arī mums šajā reģionā pēdējais mirklis pupu un zirņu sējai. Uz zemkopību ārkārtas stāvoklis diži neatsaucas, jo visu var caur attālināti saorganizēt, pasūtīt un gaidīt piegādes, tāpat kā līdz šim. Bet, kā jau visur, arī laukos notiek distancēšanās, lieki pilsētas iepirkumu veikalos nepulcējamies.”

Talsu novada Abavas pagasta zemnieks Ģirts Dzērve nākotnes prognozēs piesardzīgs. Saimniecība nodarbojas ar vīnkopību, līdz ar to lielākā problēma ir nu jau atceltie lielie pavasara tirgi, kuri deva naudu atspērienam pirmajiem sezonas darbiem.

Saistītie raksti

Tikmēr Strenču novada Jērcēnu pagasta zemnieks Robins Jānis Lellis teic, ka pirmās sēs auzas, tad būs zālāju kārta. “Pozitīvi, ka brālim mācības LLU ir datorizētas, tādēļ vairāk laika lauksaimniecībai un darbi ātrāk rit uz priekšu. Veikalos mazākas rindas. Negatīvi ietekmē zemās lopu iepirkuma cenas, jo ap šo laiku katru gadu realizējam gaļas jaunlopus.”

Arī Beverīnas novada Kauguru pagasta zemniece Ilze Šmite stāsta – tiklīdz būs nostabilizējusies temperatūra, pirmos sēs zālājus. Pašreizējās situācijas lielākais pluss ir degvielas cenas kritums. Savukārt mīnuss ir neziņa, vai nebūs sarežģījumi ar lauktehnikas rezerves daļu pieejamību un vai visas lopbarības piedevas būs pieejamas pastāvīgi un nekāps to cena. Nav zināms arī, vai varēs realizēt pavasarī grieztos ziedus vietējā tirgū.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
9 stundas