Laukos
Tehnika

Lauksaimniecības kooperatīvi nodokļa atvieglojumu varēs saņemt arī par seglu vilcējiem0


‘Scania’ kravas seglu vilcējs.
‘Scania’ kravas seglu vilcējs.
Foto no LA arhīva

Lauksaimniecības kooperatīvi varēs saņemt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu par to īpašumā, turējumā vai valdījumā esošiem seglu vilcējiem, paredz valdībā apstiprinātie grozījumi transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa maksāšanas kārtībā.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka saskaņā ar esošo kārtību transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu piemēro vieglajam un kravas transportlīdzeklim, tostarp seglu vilcējam, ja fiziskā vai juridiskā persona ir izpildījusi likumā noteiktos minimālos ieņēmumus no lauksaimniecības produkcijas ražošanas.

Taču šo atbrīvojumu nevar saņemt atbilstīgās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, jo tās neizpilda normatīvajos aktos noteikto minimālo neto apgrozījuma kritēriju.

Tām nav ieņēmumu no lauksaimnieciskās ražošanas, bet ir apgrozījums, jo atbilstīgie lauksaimniecības kooperatīvi neražo lauksaimniecības produkciju, bet gan pārdod un pārstrādā biedru saražoto lauksaimniecības produkciju.

Līdz ar to šā brīža noteikumu redakcija nenodrošina vienlīdzīgu pieeju pret visiem lauksaimniekiem, un sašaurina likuma normu piemērošanas jomu – starp konkrētajiem transportlīdzekļu veidiem, par kuriem var saņemt nodokļa atvieglojumu, nav seglu vilcēji, kas klasificējas kā kravas transportlīdzeklis ar kravu pārvadāšanu kā galveno izmantošanas veidu, skaidro ministrijā.

Tamdēļ transportlīdzekļu uzskaitījums noteikumos papildināts ar seglu vilcējiem, dodot iespēju arī kooperatīvajām sabiedrībām par to īpašumā, turējumā vai valdījumā esošiem seglu vilcējiem saņemt transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa atvieglojumu 75% apmērā no kopējā ekspluatācijas nodokļa apmēra.

Saskaņā ar Ceļu satiksmes drošības direkcijas sniegto informāciju noteikumu projekta tiesiskais regulējums skars četras atbilstīgās lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības, kurām kopumā ir 11 seglu vilcēji.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos stāsies spēkā pēc to izsludināšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
36 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
25 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
6 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
31 minūtes