Laukos
Politika

Lauksaimnieki neļaus šūpot Dūklava krēslu0


Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.
Foto: LETA

Atsevišķu politisku spēku vēlme “šūpot” zemkopības ministra Jāņa Dūklava krēslu, par pamatu ņemot sarunas, kuru prettiesiskās darbības vēl joprojām nav pierādītas, nav nekas cits kā vēlme priekšvēlēšanu laikā musināt sabiedrību ar populistiskiem paziņojumiem un akcijām, teikts Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) paziņojumā, kas adresēts Valsts prezidentam, Ministru prezidentam, kā arī masu medijiem.

Paziņojumā norādīts, ka atsevišķi politiskie spēki pēc pašvaldību vēlēšanām vēl joprojām dzīvojot eiforijā ar vēlmi aktīvi rīkoties, tikmēr zemniekiem nav saprotams, kādēļ ir vēlme traucēt ministra darbu.

“Dūklavs pierādījis sevi kā kompetentu politiķi, kurš ne tikai aktīvi aizstāvējis Latvijas lauksaimnieku intereses Eiropas Savienībā, bet arī operatīvi strādājis, lai ar pēc iespējami mazākiem zaudējumiem nozarēs novērstu virkni krīzes situāciju. Piemēram, atbalstu pēc Krievijas sankcijām, piena cenu krituma pasaules tirgū, Āfrikas cūku mēra uzliesmojuma u.c. Tieši zemkopības ministra pārraudzītajās nozarēs – lauksaimniecībā, zivsaimniecībā, mežsaimniecībā, pārtikas ražošanā un pārstrādē – ES atbalsta investīcijas notikušas vismērķtiecīgāk. Turklāt šīs nozares šobrīd ir arī eksportspējīgākās Latvijā,” teikts paziņōjumā.

Nozares organizācijas arī atzīmē, ka pirms svarīgu lēmumu pieņemšanas, kas saistīti ar ministra pārziņā esošo nozaru nākotni, ministrs vienmēr konsultējies ar saistītajām organizācijām, uzklausot un ņemot vērā to viedokli.

“Tuvojošās Saeimas vēlēšanas atsevišķām politiskajām organizācijām un to sabiedriskajiem satelītiem liek izmantot visas metodes, lai īstenotu savu mērķi – par katru cenu tikt pie varas un ietekmes. Tieši tāpēc valsts vadītājiem prasām nepieļaut sasteigtu lēmumu pieņemšanu, kas balstīti pieņēmumos un revolucionāros saukļos, bet rīkoties, kā tas pienākas tiesiskā valstī,” norādīts paziņojumā.

Atklāto vēstuli parakstīja LOSP, kā arī Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācija, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Latvijas Zivrūpnieku savienība, Latvijas Zemnieku federācija, Lauksaimniecības statūtsabiedrību asociācija, Latvijas Piensaimnieku Centrālā Savienība un Lauksaimnieku apvienība.

Jau vēstīts, ka Dūklavs aicinājis Valsts ieņēmumu dienestu iespējami operatīvi pārbaudīt viņa deklarāciju, tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi par ministra, iespējams, nedeklarēto īpašumu Rīgas brīvostā. KNAB priekšnieks Jēkabs Straume žurnālistiem paziņoja, ka birojs pārbaudīs žurnālā Ir publicēto “oligarhu sarunu” autentiskumu. Ja šī informācija ir autentiska, tad noteikti daļa no tās neesot skatīta kriminālprocesā. Gadījumā, ja pārbaudes laikā sarunu saturā būs informācija par iespējamiem amatpersonu noziegumiem, KNAB to pārbaudīs. Dūklavs pēc šīs publikācijas aģentūrai LETA noliedza, ka viņam piederētu minētais zemesgabals. “Tās ir muļķības, cilvēkiem laikam nav, ko rakstīt. Neesmu lasījis žurnālu Ir, un nelasu to,” sacīja Dūklavs, vienlaikus noliedzot, ka viņam piederētu zeme Rīgas brīvostas teritorijā.

Kā ziņots, viesnīcā Rīdzene noklausītās politiķu un uzņēmēju sarunas kalpoja kā viens no galvenajiem pierādījumiem tā dēvētajā oligarhu lietā, kas tika ierosināta 2011.gadā pēc Krimināllikuma pantiem par kukuļņemšanu, kukuļdošanu, noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un valsts amatpersonām likumā noteikto ierobežojumu pārkāpšanu.

KNAB šo lietu izmeklēja vairākus gadus, tomēr izrādījās, ka noklausītās sarunas nav pietiekams pierādījums apsūdzību celšanai, tāpēc kriminālprocess tika izbeigts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 11
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
10 stundas