Laukos
Atpūta

“Lauku ceļotājs”: Latvijā strauji attīstās sidra kultūra0

Publicitātes foto

Latvijā strauji attīstās sidra kultūra un šim dzērienam ir izredzes kļūt par vienu no Latvijas atpazīstamības zīmēm, informēja biedrībā “Lauku ceļotājs”.

“Lai arī pagaidām vēl sidrs nepieder pie Latvijas nacionālajiem dzērieniem, sidra kultūra Latvijā strauji attīstās, un Latvijas sidram ir visas izredzes kļūt par vienu no Latvijas atpazīstamības zīmēm,” norādīja biedrībā.

“Lauku ceļotāja” pārstāvji skaidroja, ka sidram ir potenciāls kļūt par Latvijas atpazīstamības zīmi, jo sidra darīšanai ir piemērotas vietējās ābolu šķirnes – Latvijas platuma grādos augošie āboli piešķir tam unikālu garšu un smaržu. Tāpat Latvijā ir izkoptas augļkopības tradīcijas un netrūkst labu, arī bioloģiski sertificētu ābeļdārzu.

Visbeidzot sidra darīšanas entuziasti pēdējos gados ir uzkrājuši vērā ņemamu pieredzi un pacēluši sidra darīšanu profesionālā līmenī, gūstot balvas starptautiskos sidra konkursos.

Biedrībā minēja, ka “Lauku ceļotājs” un tā sadarbības partneri – ražotāji, saimnieki – sākuši darbu pie jauna tūrisma piedāvājuma “Sidra ceļš”, kas atklās sidra tapšanas ceļu no augļu dārza līdz dzērieniem, iesaistot augļkopjus un sidra darītājus.

Projekts “Sidra ceļš” tiek īstenots ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalstu. Projektu atbalsta Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests.

Jau ziņots, ka “Lauku ceļotājs” un tā sadarbības partneri ir sākuši darbu arī pie sadarbības projekta “Rudzu ceļš”.

“Lauku ceļotāja” mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. “Lauku ceļotājs” pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. “Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
37 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas