Laukos
Politika

Lēmumu par divu jaunu zemes nodevu ieviešanu atliek līdz decembrim0

Foto LETA

Ņemot vērā lauksaimnieku organizāciju iebildumus, valdība šodien lēma pagaidām nevirzīt tālākai skatīšanai Saeimā grozījumus likumā “Par zemes privatizāciju lauku apvidos”, kas paredz divu jaunu zemes nodevu ieviešanu.

Valdība nolēma atlikt šī jautājuma skatīšanu līdz šā gada decembrim, ņemot vērā, ka saistībā ar grozījumiem vēl pastāv vairākas neskaidrības.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija, ievērojot Latvijas Pašvaldību savienības sniegto informāciju, paredz divas jaunas valsts nodevas šādos apmēros – par lēmuma pieņemšanu lauksaimniecības zemes iegūšanai īpašumā – 64 eiro, bet par zemes nomas līguma reģistrēšanu pašvaldībā – 14 eiro.

Pret jauninājumu asi iebilda vairākas zemnieku organizācijas, norādot, ka šis lēmums nav saskaņots ar lauksaimniekiem.

Biedrība “Zemnieku saeima” iepriekš nosūtīja vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un zemkopības ministram Jānim Dūklavam,mnorādot, ka attiecīgo ndevu ieviešana būtu jauns finansiālais slogs lauksaimniecības zemes nomas un iegādes gadījumos papildus jau patlaban esošajiem nodokļu un nodevu maksājumiem.

Grozījumi tika izstrādāti atbilstoši Ministru kabineta komitejas 2017.gada 14.augusta sēdē uzdotajam Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju sagatavot likumprojektu par grozījumiem likumā, paredzot, ka izdevumi, kas saistīti ar tiesiskuma uzraudzību darījumos ar lauksaimniecības zemi, ir jāsedz šo darījumu veicējiem.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.