Laukos
Politika

Lielā pieteikumu skaita dēļ samazinātas atbalsta likmes dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā0

Foto: SCANPIX/Alexander Demianchuk/ITAR-TASS/LETA

Lielā pieteikumu skaita dēļ samazinātas atbalsta likmes dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Bioloģiskās lauksaimniecības shēmā uz atbalstu varēja pieteikties, ražojot pārtikas produktus atbilstoši normatīvajiem aktiem par bioloģisko ražošanu un nodrošinot gala produktu pieejamību mazumtirdzniecībā vai tieši tos piegādājot galapatērētājam.

Oficiālajā izdevumā teikts, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu par valsts atbalstu lauksaimniecībai nodaļas “Atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās” apakšnodaļas “Atbalsts dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā” apakšnodaļas “Atbalsts dalībai nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā” apakšnodaļu “Atbalsts dalībai bioloģiskās lauksaimniecības un nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā” un apakšnodaļu “Atbalsts dalībai aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu, cilmes vietas nosaukumu vai garantētu tradicionālo īpatnību shēmā” piešķirtais finansējums ir 499 650 eiro.

LAD paskaidroja, ka attiecīgajiem valsts atbalsta maksājumiem ir piemērots 0,9746986 samazinājuma koeficients, jo ir saņemts pārlieku liels pieteikumu skaits. “Esošais finansējums ir nepietiekošs, lai izmaksātu sākotnēji paredzētās likmes, tāpēc ir samazinājuma koeficients,” skaidroja LAD.

Informācija LAD mājaslapā liecina, ka atbalsta mērķis ir veicināt kvalitatīvu pārtikas produktu ražošanu, apstrādi un pārstrādi, nodrošinot produkta nokļūšanu mazumtirdzniecībā. Atbalsts paredzēts primārā produkta, tai skaitā biškopības produkta, ražotājam, kurš realizē mazumtirdzniecībā vai gala patērētājam fasētus, marķētus un bioloģiski sertificētus produktus, kā arī pārtikas apritē iesaistītam uzņēmumam.

Lai saņemtu atbalstu, atbalsta pretendentam laikā no kārtējā gada 1.oktobra līdz 1.novembrim LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) bija jāiesniedz iesniegumu, bet pārtikas apritē iesaistītam uzņēmumam papildus bija jāiesniedz arī ieņēmumus apliecinošu dokumentu kopijas vai to kopsavilkumu.

LAD ir ZM pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē ES Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
2 stundas