Laukos
Politika

Lielā pieteikumu skaita dēļ samazinātas atbalsta likmes dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā0

Foto: SCANPIX/Alexander Demianchuk/ITAR-TASS/LETA

Lielā pieteikumu skaita dēļ samazinātas atbalsta likmes dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Bioloģiskās lauksaimniecības shēmā uz atbalstu varēja pieteikties, ražojot pārtikas produktus atbilstoši normatīvajiem aktiem par bioloģisko ražošanu un nodrošinot gala produktu pieejamību mazumtirdzniecībā vai tieši tos piegādājot galapatērētājam.

Oficiālajā izdevumā teikts, ka saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu par valsts atbalstu lauksaimniecībai nodaļas “Atbalsts dalībai pārtikas kvalitātes shēmās” apakšnodaļas “Atbalsts dalībai bioloģiskās lauksaimniecības shēmā” apakšnodaļas “Atbalsts dalībai nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā” apakšnodaļu “Atbalsts dalībai bioloģiskās lauksaimniecības un nacionālajā pārtikas kvalitātes shēmā” un apakšnodaļu “Atbalsts dalībai aizsargātu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu, cilmes vietas nosaukumu vai garantētu tradicionālo īpatnību shēmā” piešķirtais finansējums ir 499 650 eiro.

LAD paskaidroja, ka attiecīgajiem valsts atbalsta maksājumiem ir piemērots 0,9746986 samazinājuma koeficients, jo ir saņemts pārlieku liels pieteikumu skaits. “Esošais finansējums ir nepietiekošs, lai izmaksātu sākotnēji paredzētās likmes, tāpēc ir samazinājuma koeficients,” skaidroja LAD.

Informācija LAD mājaslapā liecina, ka atbalsta mērķis ir veicināt kvalitatīvu pārtikas produktu ražošanu, apstrādi un pārstrādi, nodrošinot produkta nokļūšanu mazumtirdzniecībā. Atbalsts paredzēts primārā produkta, tai skaitā biškopības produkta, ražotājam, kurš realizē mazumtirdzniecībā vai gala patērētājam fasētus, marķētus un bioloģiski sertificētus produktus, kā arī pārtikas apritē iesaistītam uzņēmumam.

Lai saņemtu atbalstu, atbalsta pretendentam laikā no kārtējā gada 1.oktobra līdz 1.novembrim LAD elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) bija jāiesniedz iesniegumu, bet pārtikas apritē iesaistītam uzņēmumam papildus bija jāiesniedz arī ieņēmumus apliecinošu dokumentu kopijas vai to kopsavilkumu.

LAD ir ZM pārraudzībā esoša valsts iestāde, kas administrē ES Lauksaimniecības fonda līdzekļus un tiešos maksājumus zemniekiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
36 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas