Laukos
Gaļa un zivis

Lietuvas putnkopjiem ministrija piešķirs 4 miljonus eiro0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Lietuvas zemkopības ministrs Andrus Paļoņis (Andrius Palionis) ticies ar savas valsts Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī ar Putnkopības asociācijas pārstāvjiem, lai apspriestu putnu audzēšanas nozares uzņēmumu un putnu gaļas patērētāju aizsardzības pasākumus.

Nolemts pastiprināti kontrolēt putnu gaļas importu no Polijas, bet no Zemkopības ministrijas budžeta piešķirt 4 miljonus eiro putnu fermu bioaizsardzības uzlabošanai.

Kopš jaungada, kad tika ziņots par trīs putnu gripas gadījumiem lielās tītaru fermās, Polijā ir konstatēti vēl seši inficēšanās gadījumi lielākās un mazākās mājputnu novietnēs.

Gadu mijā infekcija skāra trīs tītaru fermās, kurās tika iznīcināti aptuveni 40 000 putnu. Sevišķi bīstamais putnu gripas paveids H5N8 sākumā konstatēts tītaru fermā Austrumpolijā, kur tiek audzēti ap 12 000 putnu.

30. decembrī tika saņemts ziņojums par šo gadījumu, bet jau pēc dienas sekoja informācija par vēl diviem infekcijas uzliesmojumiem. Tajā pašā ciematā infekcija skāra vēl divas tītaru fermas.

Vienā no tām tika turēti 9 000 pieaugušu putnu, bet otrā vairāk nekā 20 000 tītaru cāļu. Kad Polijas Veterināro pētījumu institūts atklāja, ka pie vainas ir tas pats putnu gripas paveids, viss ganāmpulks tika likvidēts.

Putnu gripa Polijā skārusi septiņas komerciālas putnu novietnes un divas piemājas saimniecības. Kopumā iznīcināti vairāk kā 128 tūkstoši putnu. Slimība skārusi trīs Polijas reģionus – Lubartovski, Ostrovski un Krasnostavski. Turklāt Polijā 7. janvārī  putnu gripa laboratoriski ir apstiprināta arī savvaļas putnam – vienam atrastam mirušam vanagam Lubartovski reģionā.

Latvijas PVD ziņo, ka no Slovākijas veterinārā dienesta arī saņemta informācija par augsti patogēnās putnu gripas H5N8 apakštipa uzliesmojumu mājputniem vienā piemājas saimniecībām, kurā tika turētas 22 vistas.

Latvijā augsti patogēnā H5N8 putnu gripa nav reģistrēta nekad, taču iedzīvotāji un putnkopji aicināti ieviest un uzturēt biodrošības pasākumus, kā arī turēt visus mājputnus slēgtās novietnēs.

Putnu gripas pārnēsātāji ir migrējošie ūdens putni, kuri nu jau pavisam drīz sāks atgriezties savās ligzdošanas vietās. Atrodot beigtu jebkuras sugas putnu, nekavējoties jāziņo Pārtikas un veterinārajam dienestam.

Informācija par putnu gripas izplatību, simptomiem un biodrošības pasākumiem ir atrodama Pārtikas un veterinārā dienesta mājas lapā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
9 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas