Laukos
Gaļa un zivis

Lietuvas PVD: “Maxima Lietuva” par salmonellu gaļā nav ziņojusi vairākas dienas0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Karīna Miezāja

Lietuvas veikalu tīkls “Maxima Lietuva”, kas piektdien pilnībā apturēja svaigas gaļas un marinētu gaļas pusfabrikātu tirdzniecību, iespējams, pirms tam vairākas dienas tirgojis ar salmonellu inficētu produkciju, pirmdien preses konferencē paziņojis Lietuvas Valsts pārtikas un veterinārijas dienesta direktora vietnieks Mants Staškevičs.

Zināja jau 3.februārī

Pēc viņa teiktā, “Maxima Lietuva” jau 3.februārī zinājusi, ka no kompānijas “Biovela” saņemta nedroša produkcija, bet par to paziņojusi tikai 7.februārī, un pastāv liela iespējamība, ka šāda gaļa nonākusi pie pircējiem.

Kā atzinis Staškevičs, Valsts pārtikas un veterinārijas dienestam nav zināms, vai “Maxima Lietuva” jau sākuma spērusi nepieciešamos piesardzības soļus.

“Gribētos ticēt, ka nedrošā produkcija nav nonākusi pie cilvēkiem un ka uzņēmums rīkojies nekavējoties, bet mums nav pierādījumu, kas apliecinātu, ka tas spēris piesardzības soļus, negaidot pēdējo dienu,” viņš sacījis.

Vienlaikus Staškevičs norādījis, ka līdz šim nav informācijas par cilvēku inficēšanos ar salmonelozi.

20 tonnas nedrošas gaļas

Dienesta vadītāja vietnieks pastāstījis, ka tirdzniecībā kopumā nonākušas aptuveni 20 tonnas nedrošās “Biovela” gaļas, kas vispirms nogādāta noliktavās un no turienes – uz “Maxima Lietuva” veikaliem, bet pašlaik šīs gaļas tirdzniecībā vairs nav un visa tirgotā produkcija ir droša.

Viņš solījis, ka dienesta eksperti par pirmajiem izmeklēšanas rezultātiem varētu paziņot šīs nedēļas beigās.

Uzziņa:

Lietuvas veikalu tīkls “Maxima” no piektdienas pēcpusdienas pilnībā apturēja tirdzniecību ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem, tobrīd norādot vienīgi, ka šāds lēmums pieņemts saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, bet nenosaucot konkrētu piegādātāju un nepaskaidrojot, par kādām aizdomām ir runa.

Lēmums tika attiecināts uz visiem 247 tīkla veikaliem Lietuvā. Gaļa “Maxima Lietuva” veikalos atkal parādījās sestdien, kad tika paziņots, ka tirdzniecības apturēšanas iemesls ir mikrobioloģiskais piesārņojums gaļas pārstrādes uzņēmumu grupa “Biovela group” produkcijā.

“Biovela group” sestdien paziņoja, ka veic visus iespējamos pasākumus, lai garantētu patērētāju drošību, un tirdzniecībā vairs nav tādas produkcijas, par kuru ir aizdomas, ka tā inficēta ar mikrobioloģisko piesārņojumu,.

“Biovela group” direktors Audrjus Kantausks uzsvēra, ka termiski apstrādātā gaļā baktērijas neizdzīvo un cilvēku veselībai briesmas nerada.

Reakcija Latvijā

Saņemot informāciju no Lietuvas veikalu tīkla “Maxima Lietuva” saistībā ar aizdomām par viena piegādātāja produkcijas kvalitāti, mazumtirgotājs “Maxima Latvija” no tirdzniecības nedēļas nogalē izņēma atsevišķu gaļas produkciju.

“Piektdienas pēcpusdienā saņēmām informāciju no Lietuvas veikalu tīkla “Maxima”, ka pilnībā apturēta tirdzniecība ar svaigu gaļu un no tās gatavotiem marinētiem pusfabrikātiem. Rīkojoties preventīvi, uz pārbaudēm esam nosūtījuši ne tikai Lietuvas ražotāja produkciju, bet arī Latvijas ražotāju liellopa gaļu un visas gaļas, arī cūkgaļas paraugus,” skaidro uzņēmuma komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Saistītie raksti

Viņa arī norāda, ka “Maxima Latvija” prioritāte ir nodrošināt klientiem augstvērtīgu produkciju, tāpēc regulāri, plānveidā un izlases kārtībā veikalos veic dažādu produktu, tostarp arī gaļas pārbaudes sertificētā laboratorijā.

“Šodien saņēmām sertificētas laboratorijas ekspertīzes rezultātus, ka gaļas produkti kā no Lietuvas, tā Latvijas atbilst augstākās kvalitātes standartiem. Atsevišķi gaļas produkti, kas prevencijas nolūkos uz īsu laiku tika izņemti no “Maxima Latvija” veikalu plauktiem un kuri pēc saņemtajām analīzēm atbilst visiem kvalitātes standartiem, tuvākajā laikā būs pieejami “Maxima” veikalos Latvijā,” norādīja veikala pārstāve.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
12 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas