Laukos
Politika

LLU un Bulduru Dārzkopības vidusskolai piešķir 599 500 eiro ugunsdrošības prasību pārkāpumu novēršanai0

Foto – Bulduru Dārzkopības vidusskola

Latvijas Lauksaimniecības universitātei (LLU) un Bulduru Dārzkopības vidusskolai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirti 599 500 eiro ugunsdrošības prasību pārkāpumu novēršanai, otrdien lēma valdība.

Zemkopības ministrija (ZM) skaidro, ka Jelgavas pils no kultūrvēsturiskā aspekta ir nozīmīgs objekts un tajā notiek arī nepārtraukts studiju process. Jelgavas pili ik gadus apmeklē vairāk par 50 000 cilvēki. Tomēr LLU ir finansiāli apgrūtinoši Jelgavas pili pilnvērtīgi uzturēt no pašu ieņēmumiem. Piešķirtie līdzekļi ļautu nodrošināt iespēju pieņemt ekspluatācijā Jelgavas pils izremontēto Austrumu korpusu ar jaunizbūvētu ventilācijas sistēmas daļu.

Tāpat ZM norāda, ka plānoto VUGD ugunsdrošības pārbaužu un civilās aizsardzības prasību ievērošanas kontroļu rezultātā Latvijas Lauksaimniecības universitātes 2. un 6. dienesta viesnīcas ēkās, telpās un teritorijā, Bulduru dārzkopības vidusskolā un dārzkopības vidusskolas dienesta viesnīcu Nr.2 un Nr.3 telpās un teritorijā ir sastādīti pārbaudes akti ugunsdrošības prasību neatbilstību novēršanu, tostarp kā būtiskākā neatbilstība konstatēta automātisko ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu neesamība.

ZM uzsver, ka šogad ir jāizbūvē automātiskās ugunsaizsardzības sistēmas un jāpilnveido citas uzrādītās ugunsdrošības prasības, lai attiecīgajos Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Bulduru Dārzkopības vidusskolas objektos izpildītu ugunsdrošības prasības.

Valdības rīkojums paredz Finanšu ministrijai no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirt 599 500 eiro finansējumu ZM ugunsdrošības prasību pārkāpumu novēršanai. Tostarp 302 000 eiro plānots piešķirt Latvijas Lauksaimniecības universitātei, bet 297 500 eiro – Bulduru dārzkopības vidusskolai.

ZM būs jāuzrauga, lai Latvijas Lauksaimniecības universitāte un Bulduru dārzkopības vidusskola attiecīgo finansējuma izmanto atbilstoši šā rīkojuma minētajam mērķim līdz šā 31. decembrim.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Skolēnus aicina dalībai konkursā “Šodien laukos”
20 stundas
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
51 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
32 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
25 minūtes