Laukos
Gaļa un zivis

Lopkopības un putnkopības nozares uzņēmumu līderis pērn – “Putnu fabrika “Ķekava””0


“Putnu fabrika Ķekava”” ražotne.
“Putnu fabrika Ķekava”” ražotne.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Lopkopības, putnkopības, zoopreču un dzīvnieku barības tirdzniecības nozarē lielākā kompānija pēc apgrozījuma pērn joprojām bija putnu gaļas ražotājs “Putnu fabrika “Ķekava””, kuras apgrozījums finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, bija 69,313 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotais “Latvijas biznesa gada pārskats 2019”.

Kompānijas apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 11,7%.

Savukārt otro vietu saglabājis olu ražotājs “Balticovo”, kura apgrozījums pagājušajā gadā bija 48,669 miljoni eiro, kas ir par 7% mazāk nekā gadu iepriekš, bet trešajā vietā ierindojies pārtikas un dzīvnieku barības vairumtirgotājs “Mars Latvia” ar 36,302 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 32,8% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tikmēr iepriekš topa trešās vietas ieguvējs putnu gaļas ražotājs “Lielzeltiņi” noslīdējis uz ceturto vietu – kompānijas apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, bija 33,642 miljoni eiro, kas ir par 9,3% mazāk nekā gadu iepriekš.

Uz piekto vietu no ceturtās vietas noslīdējis lopbarības ražotājs “Vilomix Baltic” (iepriekš “Baltic Feed”), kas pērn strādāja ar 18,571 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 16,3% vairāk nekā gadu iepriekš, bet no piektās uz sesto vietu noslīdējis “Liellopu izsoļu nams”, kas pērn strādāja ar 18,322 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 16,9% vairāk nekā gadu iepriekš.

Septītajā vietā ierindojies topa jaunpienācējs lopbarības tirgotājs “L.J. Linen” – ar 16,739 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 2,2 reizes vairāk nekā gadu iepriekš. Savukārt astoto vietu, tāpat kā gadu iepriekš, ieņēmis lopbarības ražotājs “KG Latvija”, kas pagājušajā gadā strādāja ar 14,971 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 45,6% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt no sestās vietas gadu iepriekš uz devīto vietu noslīdējis zoopreču mazumtirgotājs “Zoo centrs”, kas pagājušajā finanšu gadā (no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam) strādāja ar 13,361 miljona eiro apgrozījumu, kas ir par 2,2% vairāk nekā iepriekšējā finanšu gadā. Par vienu vietu noslīdējis un desmitajā vietā ierindojies cūkkopības uzņēmums “Miķelāni bekons” ar 11 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 7,7% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Top 10” pagājušajā gadā pametis cūkkopības uzņēmums “Latvi Dan Agro”.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
7 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas