Laukos
Piensaimniecība

LOSP rīkos kampaņu par labu vietējā piena izvēlei0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock un Dainis Bušmanis

Lai mudinātu pircējus iegādāties neivs importa, bet vietējo piena produkciju, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) sāks kampaņu “Godīgs piens” informēja LOSP.

Kā norādīja LOSP Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis, laikā, kad Latvijas piena nozarei neklājas viegli, cilvēki aicināti būt patrioti un importētā piena vietā izvēlēties vietējo. Taču, lai pircēji veikalu plauktos tiešām izvēlētos Latvijas piensaimnieku ražotos produktus, vispirms viņi ir jāizglīto par to, kā atšķirt vietējo preci no importa.

“Iepakojums importa produktiem mēdz būt maldinošs un cilvēkiem, kuri nepievērš uzmanību virknei nianšu uz etiķetes, ir grūti ātri orientēties piedāvājumā un izvēlēties pašmāju preci, šādi atbalstot vietējos ražotājus un sildot Latvijas ekonomiku,” teica Gūtmanis.

LOSP un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums liecina, ka tikai nedaudz vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju tirdzniecības vietās spēj atšķirt vietējos piena produktus no importētajiem.

Aptaujā uzdodot jautājumu, piemēram, par produktu “Mājas saldējums” izcelsmes valsti, 63% respondentu bija pārliecināti, ka to ražo Latvijā un tikai 17% zināja patieso izcelsmes zemi – Lietuvu. Līdzīgi bija arī ar citiem produktiem ar it kā latvisku nosaukumu.

Kampaņas atklāšanas pasākuā pētījuma centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš pastāstīs par aptaujas rezultātiem, kurā Latvijas iedzīvotāji tika aptaujāti par gatavību iegādāties vietējos piena produktus un spēju tos atpazīt, savukārt LOSP Piena grupas vadītājs Gūtmanis iepazīstinās ar problēmām piena nozarē un arī ar veidiem, kā aizsargāt vietējo tirgu.

Pēc pasākuma kampaņas rīkotāji plāno nosūtīt Saeimas deputātiem īpašas piena pudeles kopā ar aicinājumu veicināt vietējā piena tirgus aizsardzību.

Kampaņas atklāšana ir paredzēta piektdien, 25. janvārī, plkst.11 Zemkopības ministrijā (ZM), Republikas laukumā 2, Rīgā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
28 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas