Laukos
Gaļa un zivis

LOSP: Valdībai lauksaimniecībā jāturpina iesāktais un jāpiemēro samazinātais PVN svaigajai pārtikai1

Foto: pexels.com

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdībai jāturpina līdz šim iesāktais lauksaimniecībā un jāpilda solījums par samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošanu svaigai gaļai, zivīm, olām un pienam, aģentūrai LETA sacīja Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Valdība pildījusi solījumus

Komentējot valdības pirmajā darbības gadā līdz šim paveikto lauksaimniecībā, Treibergs norādīja, ka Latvijas zemniekiem solītais ir paveikts un gads bijis samērā veiksmīgs.

“Domāju, valdības paveiktais [lauksaimniecībā] vērtējams neitrāli, ne pārāk lieli “kalni” gāzti, ne arī kaut kas slikts ir izdarīts,” sacīja LOSP valdes priekšsēdētājs.

Viņš teica, ka LOSP aizvadītā gada laikā turpināja uzturēt dialogu par lauksaimniecībā būtisko ne tikai ar Zemkopības ministriju, bet arī pārējo ministriju vadību, kas atbildīgas par nozarei būtiskiem jautājumiem. Sekmīgs sociālais dialogs esot jāsaglabā arī turpmāk.

Komentējot nākotnes perspektīvas, viņš teica, ka lauksaimniecībā turpmākajos trīs valdības darba gados ir jāsaglabā līdzšinējais “kurss”.

Tāpat būtiski saglabāt samazinātā pievienotās vērtības nodokļa likmi 5% apmērā Latvijai raksturīgajiem augļiem un dārzeņiem, kā arī pildīt valdības deklarācijā pausto apņemšanos piemērot samazināto PVN arī pārējiem svaigās pārtikas produktiem – maizei, zivīm, gaļai, pienam un olām.

Uzziņa:

Saistītie raksti

Ceturtdien aprit gads, kopš strādā Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība, kas ir 40.valdība Latvijas vēsturē un kopš neatkarības atjaunošanas visilgāk veidotā valdība, jo parlamentā pārstāvētajām partijām bija nepieciešami trīs ar pus mēneši, lai vienotos par Ministru kabinetu.

LOSP ir Latvijas lielākā un nozīmīgākā nacionālā līmeņa lauksaimnieku konsultatīvā padome, kas apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda