Laukos
Piensaimniecība

LPCS: Piena nozarē gada sākumā varētu saglabāties stabilitāte0


Jānis Šolks.
Jānis Šolks.
Foto: Anita Pirktiņa

Piena nozarē Latvijā šā gada pirmajos mēnešos varētu saglabāties pagājušā gada stabilitāte, bet par turpmāko spriest ir pāragri, atzina Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

LPCS valdes priekšsēdētājs atgādināja, ka saskaņā ar Lauksaimniecības datu centra aplēsēm vidējā piena iepirkuma cena pērn novembrī Latvijā bija 297 eiro par tonnu, kas ir 3,6% kāpums salīdzinājumā ar mēnesi iepriekš, kad tā bija 286,8 eiro tonnā. Piena iepirkuma cena jau vairākus mēnešus pēc kārtas ir diezgan nemainīga, un mainījusies vien nelielu svārstību robežās, kas liecina par zināmu stabilitāti nozarē.

Viņš piebilda, ka galvenajās piena produktu eksportētājvalstīs 2019.gadā salīdzinājumā ar 2018.gadu piena apmēri nav pieauguši tik strauji kā iepriekš, dažās pat sarukuši, piemēram, Jaunzēlandē un Austrālijā. Pēdējo no tām negatīvi ietekmējis karstums. Tikmēr Eiropā pagājušajā gadā, pateicoties augošajam pārtikas patēriņam pasaulē, ir gandrīz pilnībā iztērēti vājpiena pulvera krājumi, kas vērtējams pozitīvi, jo paver jaunas produkcijas realizācijas iespējas.

Šolks arī atzīmēja, ka precīzi dati par piena iepirkuma cenām Latvijā decembrī vēl nav piejami. Taču, visticamāk, piena iepirkuma cena pērnā gada pēdējā mēnesī būs saglabājusies līdzīga kā mēnesi iepriekš, vien nedaudz kāpusi svārstību robežās.

LPCS valdes priekšsēdētājs arī piebilda, ka nekādu prognozējamu satricinājumu vai lielu bažu par situāciju piena nozarē pagaidām neesot, taču jāseko līdzi tirgus situācijai, jo par turpmāko ir pāragri spriest – tirgus nekad nav līdz galam prognozējams.

LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
39 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda