Laukos
Mežsaimniecība

LVM: Valsts mežos pieaug dažādu atkritumu apjoms1


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Arvien biežāk AS “Latvijas valsts meži” (LVM) darbinieki mežā atrod dažādus atkritumus, to apjoms pērn būtiski pieaudzis salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, liecina uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Ja 2017.gadā valsts mežos tika savākti nedaudz vairāk par 1000 kubikmetriem atkritumu, tad 2018.gadā šis rādītājs bija 1300 kubikmetri, bet pērn – 2000 kubikmetri, kas kopumā ir lielākais savākto atkritumu apjoms pēdējo 10 gadu laikā.

Salīdzinot ar 2018. gadu, pērn par 32% pieaudzis uzņēmuma iztērēto līdzekļu apjoms, savācot teju 2000 kubikmetru atkritumus, attiecīgi iztērējot 130 000 eiro.

“Viens no iemesliem šādam atkritumu pieaugumam mežā ir joprojām nesakārtotie jautājumi ar atkritumu savākšanu un šķirošanu atsevišķās apdzīvotās vietās, kuru risināšana ir pašvaldības atbildība. Ne mazāk būtisks iemesls ir arī pieaugošās atkritumu savākšanas un apglabāšanas izmaksas, kā arī izpratnes trūkums par dabai nodarīto kaitējumu šādas rīcības rezultātā. Lielās atkritumu kaudzes mežos liecina par mērķtiecīgi organizētu atbrīvošanos no atkritumiem, kas, spriežot pēc satura, visbiežāk ir atvesti ar dažādas kravnesības transportu no būvobjektiem, autoservisiem un dažādu lietoto preču tirdzniecības vietām,” norāda LVM Mežkopības plānošanas vadītājs Edmunds Linde.

LVM vērš iedzīvotāju uzmanību un atgādina, ka atkritumu izmešana mežā ir pretlikumīga. Vainīgā persona par šādu darbību tiek saukta pie administratīvās atbildības, kā arī tai ir jāatlīdzina LVM ar atkritumu savākšanu radītie zaudējumi.

LVM aicina dabas draugus par piemēslotajām vietām informēt Valsts vides dienestu, izmantojot mobilo lietotni “Vides SOS”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Skolēnus aicina dalībai konkursā “Šodien laukos”
20 stundas
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
56 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
45 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
26 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
19 minūtes