Laukos
Politika

“Manabalss.lv” sāk parakstu vākšanu par stingrākām prasībām mājdzīvnieku turētājiem0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par stingrākām prasībām mājdzīvnieku turētājiem.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Arnis Bedikers. Viņš piedāvā mainīt dzīvnieku aizsardzības un dzīvnieku patversmes jautājumus un likumdošanu, nosakot stingrākas prasības mājdzīvnieku turētājiem.

Iniciatīvas pieteikumā skaidrots, ka 2018.gada nogale izvērtusies par smagu pārbaudījumu daudzām dzīvnieku aizsardzības biedrībām Latvijā – biedrības un organizācijas ir ieguldījušas milzu enerģiju dzīvnieku glābšanā, ārstēšanā, uzturēšanā un jaunu māju meklēšanā.

Bedikers skaidroja, ka dzīvnieku aizsardzības biedrības ir glābušas un palīdzējušas “tūkstošiem dzīvnieku”, nododot tos adopcijā atbildīgiem saimniekiem uz stingriem noteikumiem. Biedrības palīdz mājdzīvnieku saimniekiem ar mīluļu sterilizāciju, čipēšanu un mikročipu reģistrēšanu LDC bāzē.

Šādas aktivitātes reti var manīt dzīvnieku patversmju vidū.

Tomēr patlaban pastāv reāli draudi iznīcināt gan dzīvnieku aizsardzības biedrības, gan dzīvnieku glābšanas ideju kā tādu, jo Saeimā tiek virzīti Ministru kabineta noteikumu grozījumi, ka ikvienam glābējam būs obligāti jāreģistrējas par dzīvnieku patversmi, kas, savukārt, uzliek milzu birokrātisko un finansiālo slogu biedrībām, kuras iztiek ar niecīgiem līdzekļiem un cilvēkresursiem, brīdināja idejas autors.

Viņaprāt, laikā, kad situācija ar mājdzīvnieku vairošanu, tirdzniecību un dāvināšanu “labās rokās” valstī ir sasniegusi katastrofas apmērus, ir nepieļaujami cīnīties pret tiem, kas cenšas šo jautājumu sakārtot – pret dzīvnieku aizsardzības biedrībām.

Tā vietā būtu nepieciešams izstrādāt, piemērot un pielāgot objektīvus likumu grozījumus, kas saistās ar mājdzīvnieku uzturēšanu, dāvināšanu un pavairošanu, kā arī prasības gan biedrībām, gan patversmēm. Tāpat būtu nepieciešams piemērot stingrākus mājdzīvnieku turēšanas noteikumus dzīvnieku turētājiem, pavairotājiem, pārdevējiem un dāvinātājiem.

Saistītie raksti
Iniciatīvas autora ieskatā būtu jānosaka stingrāki sodi, jāveic pārbaudes, jāsauc pie atbildības par mājdzīvnieku turēšanas nosacījumu pārkāpumiem un to neievērošanu.

Pretējā gadījumā Latvija kļūs par mājdzīvnieku eitanāzija lielvalsti, kur vieni pavairos, dāvinās, pametīs, bet citi būs spiesti eitanazēt tikai tāpēc, lai valsts nepārvērstos par klaiņojošu suņu un kaķu koloniju, pauda Bedikers.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
9 stundas