Laukos
Gaļa un zivis

Mencu zvejas samazinājuma dēļ zvejniekiem atvieglos atbalsta saņemšanas nosacījumus atsevišķiem projektiem0

Foto: AFP/Scanpix/LETA

Mencu zvejas samazinājuma dēļ zvejniekiem atvieglos valsts un Eiropas Savienības (ES) atbalsta saņemšanu projektiem saistībā ar pievienotās vērtības veidošanu un inovācijām, ekonomiskās izaugsmes un kultūras mantojuma sekmēšanu, kā arī klimata pārmaiņu mazināšanu, paredz valdībā apstiprinātais noteikumu projekts.

Mencas tikai piezvejā

Atbilstoši noteiktajām zvejas iespējām Baltijas jūrā 2020.gadam, Latvijai 25.-32. apakšrajonā paredzēts krass mencu zvejas samazinājums 92% apmērā, jo nozvejotās mencas atļauts vest krastā tikai kā piezveju. Tas negatīvi ietekmēs mencu zvejojošos Latvijas zvejas kuģu īpašniekus un zvejniekus.

Tāpēc plānoti grozījumi valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumam “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana”, atvieglojot atbalsta saņemšanas nosacījumus attiecīgajā pasākumā.

Nepiemēros sankcijas, ja veiks investīcijas zvejas produktu apstrādē

Paredzēts, ka Lauku atbalsta dienests (LAD) turpmāk varēs nepiemērot sankcijas par piešķirtā atbalsta atmaksu (proporcionāli nesasniegtajam apmēram), ja zvejas kuģa īpašnieks vai atbalsta projekta īstenotājs būs veicis investīcijas zvejas produktu apstrādē, bet projekta uzraudzības laikā būtisku zvejas iespēju samazinājuma dēļ nevarēs sasniegt sasniedzamo rādītāju vērtību, norāda Zemkopības ministrija (ZM).

Lai sankcijas netiktu piemērotas, atbalsta saņēmējam būs jāiesniedz LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā izvērstu pamatojumu, kurā ir skaidrota samazināto zvejas iespēju ietekme uz sasniedzamo rādītāju, tostarp skaitliska informācija par nozvejas apjomu un to samazinājumu un aprēķins, kas parāda ietekmi uz sasniedzamo rādītāju.

Pēc noteikumu stāšanās spēkā zvejas kuģim pirms projekta saistībā ar atbalstu par zvejas kuģa dzinēju nomaiņu iesnieguma iesniegšanas būs jābūt iekļautam ZM zvejas kuģu sarakstā vismaz divus gadus iepriekšējo piecu gadu vietā.

Tāpat turpmāk atbalsta pretendents, īstenojot projektu, varēs radīt jaunus vai uzlabotus produktus, pakalpojumus vai procesus, kas ir jauns projekta rezultātā sasniedzams rādītājs, ko varēs izvēlēties, un kas nav saistīts ar produkcijas apmēra vai apgrozījuma procentuālu palielinājumu.

Atbalsts par inovācijām un pievinoto vērtību

Saistītie raksti

Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumā “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” atbalstu var saņemt par pievienotās vērtības veidošanu un inovāciju veicināšanu visos zvejas un akvakultūras produktu piegādes posmos, ekonomiskās izaugsmes sekmēšanu, darba vietu radīšanas veicināšana, kā arī darbību dažādošanu zivsaimniecības nozarē un citās jūras ekonomikas nozarēs, vides resursu vairošanu vai izmantošanu, klimata pārmaiņu mazināšanu un zvejas vai jūras kultūras mantojuma izmantošanas veicināšanu.

Grozījumi MK noteikumos par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtību Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda pasākumam “Sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju īstenošana” stāsies spēkā pēc to publiskošanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
1 stunda
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
50 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 4
11 stundas