Laukos
Politika

Ministrs: Nākamajā ES plānošanas periodā jāturpina atbalstīt ieguldījumus bioloģiskajās saimniecībās un pārstrādē0

Foto: LETA

Nākamajā Eiropas Savienības (ES) finanšu plānošanas periodā no 2021. līdz 2027.gadam prioritāri jāturpina atbalstīt ieguldījumus bioloģisko saimniecību un pārstrādes attīstībā, kā arī jāstiprina bioloģisko lauksaimnieku zināšanas, ceturtdien, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas (LBLA) kopsapulcē uzrunājot tās biedrus, sacīja zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK).

Ministrs LBLA kopsapulcē norādīja uz to, ka nākamajā plānošanas periodā atbalsts būtu vēl vairāk jāsaista ar bioloģiskās produkcijas apjomu, kas nonāk līdz gala patērētājiem.

Tāpat jāturpina prioritāri atbalstīt ieguldījumus bioloģisko saimniecību un pārstrādes attīstībā, kā arī jāstiprina bioloģisko lauksaimnieku zināšanas. “Tikai nepārtraukti attīstoties un gūstot jaunas zināšanas, ir iespējams saimniekot gudri un ilgtspējīgi,” uzsvēra zemkopības ministrs.

Pēc Gerharda teiktā, neraugoties uz bioloģisko lauksaimnieku skaita un to apsaimniekotās platības pieaugumu Latvijā, tālākā bioloģisko produktu pārstrādē nonāk tikai daļa no visas saražotās primārās lauksaimniecības produkcijas.

Turklāt daļa produkcijas pārstrādā kā konvencionālo produkciju.

Tādēļ ir jāņem vērā, ka tikai kopīgi sadarbojoties un kooperējoties, ir iespējams piedāvāt pārstrādātājiem vai tirgotājiem bioloģiskās lauksaimniecības produkcijas apjomus. Tā var stiprināt primārā lauksaimnieka vietu pārtikas piegādes ķēdē.

“Ir nepieciešams strādāt pie ražotāju un tirgotāju sadarbības ķēdes pilnveidošanas, lai ieņēmumu sadalījums būtu taisnīgs – lai lauksaimnieki saņemtu taisnīgu daļu no produkta veikala cenas,” klātesošos aicināja Gerhards.

Zemkopības ministrs informēja, ka pēdējā desmitgadē Latvijā ir ievērojami palielinājies bioloģisko produktu ražotāju skaits un bioloģiskās lauksaimniecības platība un 2018.gadā Latvijā bija 4170 uzņēmumu, kas nodarbojās ar bioloģisko lauksaimniecību.

Ministrs uzsvēra, ka tas ir ievērojams skaits uzņēmēju, kas ir daļa no lauksaimniecības nozares, kas ražo bioloģiski tīru un kvalitatīvu pārtiku Latvijas iedzīvotājiem.

Gerhards arī sacīja, ka pēdējos gados Latvijā ir vērojama stabila tendence palielināties bioloģisko saimniecību sertificētajai platībai.

Pērn sertificēti 470 tūkstoši hektāru platības, no kuras tieši lauksaimniecībā izmantojamās zemes platība bija vairāk nekā 283 000 hektāru jeb aptuveni 15% no kopējās lauksaimniecībā izmantojamās zemes platības valstī.

Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka Berģu kultūras namā šodien notiek LBLA ikgadējā biedru kopsapulce, kuras pirmajā daļā plānota konference par ES Kopējo lauksaimniecības politiku pēc 2020.gada.

Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija dibināta 1995.gadā. Tā ir profesionāla organizācija, kurā apvienojušies bioloģiskās lauksaimniecības produktu ražotāji, pārstrādātāji, tirgotāji un šīs kustības atbalstītāji.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.