Laukos
Gaļa un zivis

“Ovostar Union”: Ukrainā ražotās olas ir pilnībā drošas lietošanai arī Latvijā0

Foto: Fotolia

SIA “Ovostar Europe” Komercdirektors Edgars Lesnieks

Publiski izskanējusī informācija par Latvijas Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) konstatētajiem salmonellas baktēriju atklāšanas gadījumiem no Ukrainas importētajos olu produktos ir īpaši nepatīkama, ņemot vērā gan pēdējos gados veiktās ievērojamās investīcijas ražotnēs Ukrainā jaunu mājputnu turēšanas novietņu un iekārtu būvniecībā un modernizācijā, gan ieviestās stingrās pārtikas drošības kontroles sistēmas, kas noteiktas gan “Ovostar Union” holdinga ietvaros, gan Ukrainas putnkopības nozarē kopumā.

Tā, piemēram, Ukrainā attiecībā uz salmonellas bakrētiju klātbūtni pastāv vēl stingrāki kontroles un novēršanas nosacījumi nekā lielākajā daļā Eiropas Savienības valstu, nodrošinot gan ražotāju, gan to produkcijas, kas paredzēta ES tirgum, kontroli ar 10 dienu periodiskumu, veicot pārbaudes uz pieciem salmonellas serotipiem.

Tajā pašā laikā ES ražotāju olās un to produktos pārbaudes tiek veiktas, lai konstatētu tikai divus salmonellas serotipus, bet pārējiem tiek noteikta vien klātbūtne, bez izplatīšanas ierobežojumiem.

Tāpat norādāms, ka pretēji publiski atsevišķos Latvijas medijos regulāri izplatītajai maldinošajai informācijai, Ukrainas ražotāju Eiropas Savienības tirgū pieejamajās čaumalu jeb galda olās nekad nav konstatētas novirzes no sanitārajām un kvalitātes prasībām, līdz ar ko tās ir pilnībā drošas izmantošanai pārtikā.

Uz šo brīdi SIA “Ovostar Europe” pilnībā sadarbojas ar PVD, sniedzot gan visu pieprasīto informāciju un pieeju produktu noliktavām Latvijā, gan veicot atkārtotas produktu laboratoriskās pārbaudes, t.sk. nodrošinot laboratoriskās pārbaudes marķētiem produktu paraugiem ar PVD nesaistītās sertificētās laboratorijās.

Arī “Ovostar Union” ražotnēs Ukrainā šobrīd notiek skrupuloza izmeklēšana, piesaistot neatkarīgus ekspertus, lai skaidrotu atšķirības laboratorisko izmeklējumu rezultātos, jo pilnīgi visas “Ovostar Union” ražotās Eiropas Savienības tirgum paredzētās olu un to produktu kravas tiek pārbaudītas pirms to transportēšanas uz Eiropas Savienību, un līdz šim nekādas novirzes no pārtikas drošības un sanitārajām normām nav konstatētas.

Šobrīd PVD ik nedēļu veic ap 20 dažādu no Ukrainas ievesto olu un to produktu partiju pārbaudes. Laika posmā no šī gada 1.jūnija vien PVD ir pieņēmis jau 98 paraugus uz salmonellas pārbaudēm un 82 paraugus uz veterināro zāļu atliekvielām.

Šajā laika posmā no PVD ir saņemta informācija par konstatēto neatbilstības gadījumu vienā konkrētā produktā, kas atrodas “Ovostar Europe” piedāvātajā produktu plašajā sortimentā.

Neviena cita Eiropas Savienības valstu pārtikas un veterinārās kontroles iestāde, ne arī mūsu klienti nekādas novirzes no pārtikas drošības un sanitārajām prasībām līdz šim nav konstatējuši.

Arī šī gada maijā caur Latviju tranzītā uz Portugāli vestajā Ukrainas izcelsmes olu baltuma šķidrajā produktā pēc papildus pārbaudēm, ko veica kravas saņēmējs Portugālē un šīs valsts pārtikas un veterinārais dienests nekādas novirzes nekonstatēja, lai gan Latvijas PVD ziņoja par salmonellas baktēriju klātbūtni.

“Ovostar Europe” ir pārliecināta par produkcijas augsto kvalitāti un atbilstību pārtikas drošības prasībām, līdz ar ko turpinās šīs produkcijas piegādes klientiem, vienlaicīgi respektējot un turpinot sadarboties ar PVD produkcijas pastiprinātai kontrolei.

SIA “Ovostar Europe” nodarbojas ar augstas kvalitātes olu un to produktu izplatīšanu Eiropas Savienībā kopš 2015. gada, ik gadu paplašinot gan patērētājiem pieejamo produkcijas klāstu, gan arī sadarbības partneru loku. Mūsu produkcija šobrīd ir pieejama vairumā ES valstu, arī Latvijā. Aptuveni 85% no visas “Ovostar Europe” Latvijā ievestās produkcijas tiek izplatīta ārpus Latvijas – citās ES valstīs, līdz ar ko šo produktu klātbūtne un ietekme Latvijas tirgū ir nebūtiska.

Mūsu Eiropas sadarbības partneru vidū ir daudzi respektabli pārtikas ražošanas uzņēmumi, sabiedriskās ēdināšanas un mazumtirdzniecības tīkli. To, ka mūsu sadarbības partneri novērtē produkcijas augsto kvalitāti, apliecina ikgadējs pieprasījuma un arī apgrozījuma pieaugums, 2018. gadā sasniedzot 17 miljonus eiro.

2018. gada martā SIA “Ovostar Europe” iekļauts “Ovostar Union” holdingā, kas ir viens no lielākajiem olu un to produktu ražotājiem Eiropā, un to galvenās ražotnes atrodas Ukrainā. “Ovostar Union” akcijas kopš 2011. gada tiek kotētas Varšavas Fondu biržā, kas ir lielākā fondu birža Centrālajā un Austrumeiropā, kas uzliek zināmus paaugstinātus pienākumus arī attiecībā uz uzņēmuma reputāciju. Kopumā 2018. gadā Eiropas Savienībā tika realizēti 16% no visas “Ovostar Union” holdinga ražotās produkcijas.”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
26 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas