Laukos
Mežsaimniecība

Par “Sakoptākā meža” titulu cīņu turpinās astoņi finālisti0

Vienā no pagājušā gada konkursa uzvarētājiem – “Ļucānu” saimniecības mežā. Foto LMĪB

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa “Sakoptākais mežs” žūrija, izvērtējot visus konkursam iesniegtos pieteikumus, ir izvirzījusi astoņus meža īpašumus, kas turpinās cīņu par uzvarētājā titulu, informē biedrības pārstāve Zane Ieviņa.

Konkursa otrajai kārtai izvēlēti šādi meža īpašumi: “Dravas” Kuldīgas novadā, „”īķzemnieki” Alsungas novadā, “Valču Dzirnavas” Baltinavas novadā, “Bradi” Rugāju novadā, “Urbāni” Rēzeknes novadā, “Skudrukalni” Alūksnes novadā, “Skudras” Naukšēnu novadā un “Reināti” Mazsalacas novadā. Kopā šogad tika saņemti 15 pieteikumi par sakoptiem meža īpašumiem visā Latvijā.

“Izvēlēties astoņus labākos īpašumus bija grūts uzdevums. Katrs no pieteiktajiem mežiem ir izcils vismaz vienā no vērtējuma kritērijiem, kā rezultātā „Sakoptākā meža” otrās kārtas dalībnieku izvēle bija divtik grūta. Gribam pateikties visiem, kas pieteicās, arī tiem, kas netika nākamajā kārtā, jo katrs kopta meža īpašnieks jau ir uzvarētājs,” norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

Plānots, ka konkursa otrās kārtas turpinājumā žūrijas locekļi dosies pie mežu īpašniekiem un vērtēs izvirzītos mežus klātienē.
Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa otrajā kārtā žūrijas locekļi dosies trijos izbraukumos – 2., 9. un 16. augustā, lai apskatītu un novērtētu konkursa dalībnieku meža īpašumus klātienē. Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no īpašumiem ir pelnījis “Sakoptākā meža” titulu.

Mediju pārstāvji ir aicināti pievienoties žūrijas izbraukumos, klātienē iepazīstoties ar mežu īpašniekiem, konkursa organizētājiem, kā arī žūrijas pārstāvjiem. Pirmais izbraukums notiks 2.augustā. Izbraukuma laikā tiks apskatīti šādi meža īpašumi: “Druvas” Kuldīgas novadā un “Dīķzemnieki” Alsungas novadā.

Savukārt 9.augustā žūrija dosies uz “Valču Dzirnavām” Baltinavas novadā, “Bradiem” Rugāju novadā un “Urbāniem” Rēzeknes novadā, bet 16.augustā apciemos “Skudrukalnu” īpašniekus Alūksnes novadā, “Skudru” īpašniekus Naukšēnu novadā un “Reinātu” īpašniekus Mazsalacas novadā.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla iegādei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai „Zelta čiekurs” nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa mērķis ir apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos un veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība, informatīvais sadarbības partneris ir portāls Laukos.lv.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
35 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda