Laukos
Mežsaimniecība

Par titulu “Sakoptākais mežs” cīņu turpinās seši finālisti0


Māris Bērziņš, īpašuma “Jaunkalniņi” saimnieks un konkursa ” Sakoptākais mežs 2018″ uzvarētājs.
Māris Bērziņš, īpašuma “Jaunkalniņi” saimnieks un konkursa ” Sakoptākais mežs 2018″ uzvarētājs.
Foto: Latvijas Meža īpašnieku biedrība

Latvijas Meža īpašnieku biedrības organizētā konkursa “Sakoptākais mežs” žūrija, izvērtējot visus konkursam iesniegtos pieteikumus, ir izvirzījusi sešus meža īpašumus, kas turpinās cīņu par titulu “Sakoptākais mežs”.

Kopā šogad tika saņemti 16 pieteikumi no visas Latvijas.

Konkursa trajai kārtai izvēlēti šādi meža apsaimniekotāji: Ilga Sedliņa Kuldīgas novadā, SIA “Latmeži” Tukuma novadā, Aivars Vanags Viļakas novadā, SIA “Meža īpašums” Rēzeknes novadā, Armands Cirsis Ērgļu novadā un Staņislavs Salmanis Limbažu novadā.

Otrās kārtas ietvaros žūrijas locekļi dosies pie mežu īpašniekiem un vērtēs mežus klātienē. Pirmais žūrijas izbraukums – jau 8. augustā, kura laikā tiks apskatīti meža īpašumi Kuldīgas un Tukuma novadā. .

“Izvēlēties sešus labākos īpašumus nebija viegli. Katrs no saimniekiem savu mežu apsaimnieko godam, līdz ar to žūrijai bija ilgi jādiskutē, izvēloties finālistus. Bet priecē tas, ka konkursam bija tik daudz pieteikumu, tāpēc gribam pateikties visiem, kas pieteicās, arī tiem, kas šoreiz netika nākamajā kārtā,” norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks.

Konkursanti tika vērtēti, analizējot īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Konkursa otrajā kārtā žūrijas locekļi dosies trijos izbraukumos – 8., 15. un 22. augustā, lai apskatītu un novērtētu konkursa dalībnieku meža īpašumus klātienē. Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no īpašumiem ir pelnījis “Sakoptākā meža” titulu.

Plānots, ka 15.augustā žūrija dosies uz Viļakas un Rēzeknes novadiem, savukārt 22.augustā apciemos Ērgļu un Limbažu novadus.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla iegādei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai “Zelta čiekurs” nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Konkursa informatīvais sadarbības partneris ir portāls La.lv.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. “Kaut kas prātam neaptverams!” Dzērveņu laukos Vidrižos janvārī aizvien vāc ražu 1
9 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Putnu gripa tuvojas; vistu īpašniekiem nav skaidrības par instrukcijām
12 stundas
LE
LETA
Laukos
ES Lauksaimniecības ministru padomē pārskatīs rīcībpolitiku pārtikas un lauksaimniecības jomās
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijas dezinformācijas apskats: Latvijas “krahs” un “kolaborācijas indekss” 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
36 minūtes
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
16 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Avārijas dēļ bloķēta satiksme uz Jelgavas apvedceļa
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Apgalvo, ka Afganistānā nogāzusies ASV armijas lidmašīna
3 stundas