Laukos
Atpūta

Pasākumā “Mežs ienāk Jelgavā” pirmo reizi piedalīsies uzņēmumi, kas ražo produkciju no koksnes0


Publiskās slidotava ar koka jumta segumu Pasta salā Jelgavā.
Publiskās slidotava ar koka jumta segumu Pasta salā Jelgavā.
Publicitātes foto.

Pasta salā Jelgavā 17.aprīlī no plkst.11 līdz 23 norisināsies pasākums “Mežs ienāk Jelgavā 2020”, kurā pirmo reizi piedalīsies uzņēmumi, kas ražo produkciju no koksnes, informēja pašvaldības iestādes “Kultūra” sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Gaile.

Pasākuma laikā būs iespēja iepazīt jaunākās tehnoloģijas un tehniku, kas tiek izmantota meža apsaimniekošanā. Uzņēmumi, kas nodarbojas ar Latvijā iegūtas koksnes pārstrādi, stāstīs un rādīs, kā koksnei tiek pievienota vērtība, radot ekoloģiskus produktus.

Pirmo reizi pasākumā ir aicināti piedalīties arī uzņēmēji, kuri no Latvijas mežos iegūtās koksnes un nekoksnes produktiem ražo dažādus izstrādājumus. Interesentiem būs iespēja izmēģināt prasmes, darbojoties ar medību un meža mašīnu simulatoriem, mežā un kokapstrādē izmantojamiem instrumentiem un darbarīkiem.

Savukārt izglītojošos stendos tiks stāstīts par mežā iegūstamo nekokses produktu daudzveidību, piemēram, koku vilnu, ēdamām un neēdamām lietām, ko iegūst Latvijas mežos un dabā. Notiks mežizstrādes mašīnu un citas tehnikas paraugdemonstrējumi, kā arī varēs iepazīt dažādus kokapstrādes procesus – baļķa retrozāģēšana, zīmēšana kokā ar strāvu, koka būvniecība un detaļu savienošana ar metru garām skrūvēm.

Pasākuma gaitā tiks organizēts koka skulptūru festivāls “Otrā elpa”, kurā piedalīsies Latvijas un Lietuvas koktēlnieki, un apmeklētājiem būs iespēja vērot skulptūru tapšanas procesu.

Vienlaikus Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē no plkst.9 līdz 15.30 notiks starptautiska zinātniski praktiskā konference “Meža nozare mainīgā klimatā”.

Pasākuma mērķis ir izglītot sabiedrību par Latvijas mežu apsaimiekošanu un iegūtās koksnes plašo izmantošanas spektru, atraktīvi parādot koksni tās izmantošanas daudzveidībā, ražojot produktus ar augstu pievienoto vērtību. Pasākuma tēma šogad ir “Koks ir vairāk!”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
5 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
28 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
41 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
11 minūtes