Laukos
Politika

Paziņoti “Laukiem būt!” 2019. gada uzvarētāji0


Iepriekšējā konkursa “Laukiem būt” uzvarētāji.
Iepriekšējā konkursa “Laukiem būt” uzvarētāji.
Publicitātes foto

Konkursa “Laukiem būt!” fināls noslēpumainajā Abgunstes muižā aizvadīts, un krituši arī noslēpumainības plīvuri par to, kurš no sešpadsmit šī gada konkursa finālistiem uzvarējis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) rīkotajā ikgadējā konkursā lauku jauniešiem.

Satraukumu par savas idejas aizstāvēšanu finālā nedaudz mazināja šogad izvēlētā pasākuma norises vieta – Abgunstes muiža.

Daudzi tajā bija pirmo reizi un pārsteigti atzina, ka ir apbrīnojams saimnieku – Asnātes un Jāņa Avotnieku – triju gadu laikā šeit paveiktais, iedvesmojošs katrs ēkas stūris un saimnieku uzņēmība, īstenojot daudzos projektus muižas atdzīvināšanai.

Mārtiņš Cimermanis, LLKC valdes priekšsēdētājs: “Abgunstes muiža lieliski sasaucas ar “Laukiem būt!” ideju – apziņu un praktisku rīcību lauku teritoriju attīstībā. Šī gada konkursā visinteresantākais secinājums man bija, ka ne jau nauda, bet atbalsta plecs, iespēja savu ideju izrunāt ar zinošu un ieinteresētu cilvēku ir tas, kas ir patiesi svarīgs šiem jauniešiem. Pat nesaņemot lielo balvu, viņi ir no sirds pateicīgi par iegūtajām zināšanām. Šī vienkāršā pateicība ir kas tāds, ko mūsdienu biznesa pasaulē vairs nenovērtē, bet – kuras dēļ LLKC konsultantu darbs ir neatsverams.”

Paziņoti “Laukiem būt” uzvarētāji.
Publicitātes foto
Kategorijā “Lauksaimniecība” pirmo vietu ar ideju par mikrozaļumu audzēšanu saņēma Dace Damberga no Talsu novada. Otro vietu – Emīls Jauntēvs no Balvu novada ar ideju par aitu nagu griešanas un cirpšanas pakalpojumu sniegšanu.

Trešo vietu ieguva Maija Dauģele ar ieceri Kandavas pusē izveidot valriekstu dārzu, bet diplomu par dalību un 100 eiro naudas balvu – Mairita Ķilda ar ideju par šķirnes trušu audzēšanu Jaunpils novadā.

Kategorijā “Nelauksaimniecība – pakalpojumi” pirmo vietu žūrijas vērtējumā saņēma Māris Skujiņš, kurš Līgatnes novadā piedāvās briežu vērošanas staciju, otro vietu – Juris Zīmelis no Preiļu puses ar auto virsbūves iespiedumu remontu bez krāsošanas, treš vietu – Elīna Zeiliņa no Olaines novada ar radošajām darbnīcām lūpu krāsu izveidē; diplomu un 100 eiro – Kristīne Dunike no Bauskas novada ar SPA procedūru piedāvājumu.

Kategorijā “Nelauksaimniecība – ražošana” par labāko tika atzīta Inga Elksne no Madonas novada ar ideju par pindu un pirtsslotu izgatavošanu. Otro vietu ieņēma Anna Jurgaite no Dobeles novada ar dabīgās kosmētikas “Ezervanna” piedāvājumu.

Savukārt diplomu un 100 eiro – Evita Briņķe no Aizkraukles novada ar dažādu koka sagatavju ražošanu.

Kategorijā “Produkcijas pievienotās vērtības radīšana” pirmā vieta par bioloģisko cepumu pusfabrikātu un ogu smēriņa ražošanu tika Leldei Bārai no Jelgavas novada. SIA “Smalkais muslis” no Olaines novada ieņēma otro vietu, bet Jānis Silabriedis no Rēzeknes novada ar gaļas uzkodu ražošanu – trešo vietu.

Saistītie raksti

Diplomu un 100 eiro naudas balvu saņēma arī Evita Šmithena no Talsu novada ar ieceri gatavot pieneņu sakņu un lapu pulveri.

Konkursa uzvarētāji balvā saņem naudu savu ideju īstenošanai:

1. vieta – 2400 eiro;
2. vieta – 1400 eiro;
3. vieta – 1000 eiro;
4. vieta – diploms un 100 eiro.

Paziņoti “Laukiem būt” uzvarētāji.
Publicitātes foto
LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
44 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
33 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
14 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
7 minūtes