Laukos
Piensaimniecība

Pēc septiņu gadu zaudējumiem “Rīgas piena kombināts” sāk pelnīt0


“Rīgas piena kombināts'” saldējuma ražošanas cehā.
“Rīgas piena kombināts'” saldējuma ražošanas cehā.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Piena pārstrādes uzņēmuma AS “Rīgas piena kombināts” apgrozījums pagājušajā gadā sasniedzis 84,743 miljonus eiro, kas bija par 4,5% jeb 3,622 miljoniem eiro vairāk nekā 2017. gadā, liecina “Lursoft” dati.

Savukārt pārskata gada peļņa pērn bija 16 000 eiro. Lai gan neliela, tā ir ievērojams uzlabojums, salīdzinot ar 2017.gadu, kad uzņēmums strādāja ar zaudējumiem 1,124 miljonu eiro apmērā.

Arī sešos iepriekšējos gados uzņēmums strādājis ar zaudējumiem, kas maksimumu sasniedza 2015. gadā – 6,14 miljonus eiro.

Uzņēmuma vadība gada pārskatā atzīmē, ka tai pērn ir izdevies sasniegt izvirzītos mērķus – ievērojami uzlabot ražošanas procesus, kas ļāva palielināt ražošanas efektivitāti.

“Rīgas piena kombināts” pagājušajā gadā Latvijā pārdevis produkciju 82% jeb 69,475 miljonu eiro vērtībā no kopējā apgrozījuma.

Pārējā produkcija 15,268 miljonu eiro vērtībā eksportēta, cita starpā piena pārstrādātāja lielākie eksporta tirgi, kuros pārdotās produkcijas vērtība pārsniedza vienu miljonu eiro, ir Lietuva, Azerbaidžāna, Nīderlande, Krievija un Ukraina.

Savukārt “Rīgas piena kombināts” konsolidētais apgrozījums, kurā ietilpst arī piena pārstrādātāja meitas uzņēmuma AS “Valmieras piens” finanšu rezultāti, 2018. gadā bija 89,401 miljons eiro un tā pārskata gada peļņa bija 108,4 tūkstoši eiro. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 30 655 902.60 eiro.

Uzņēmuma galvenais akcionārs ir Kiprā reģistrētā kompānija “Food Union Holding (CY) Limited”, kam pieder 96,05% AS “Rīgas piena kombināts” akciju un kuras patiesie labuma guvēji ir Andrejs Beshmeļņickis, Askars Alšinbajevs un Jevgēņijs Felds.

“Food Union” grupā ietilpst uzņēmumi “Rīgas piensaimnieks”, “Rīgas piena kombināts”, “Valmieras piens”, saldējuma ražotājs “Premia” Igaunijā, uzņēmumi “Premier Is” un “Hjem Is” Dānijā, “Isbjrn Is” Norvēģijā, “Alpin57Lux” Rumānijā, “Ingman Ice Cream” Baltkrievijā. “Food Union” grupā nodarbināti vairāk nekā 2500 cilvēku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.