Laukos
Mežsaimniecība

Pērn kokapstrādes nozares topa līdera pozīciju saglabāja “Latvijas finieris”0


Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca.
Koncerna AS “Latvijas Finieris” bērza saplākšņa ražošanas rūpnīca.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Pagājušajā gadā kokapstrādes un pārstrādes, kā arī papīra ražošanas nozares uzņēmumu topa līdera pozīciju pēc apgrozījuma apmēra saglabāja kokapstrādes uzņēmums “Latvijas finieris”, liecina “Firmas.lv” un aģentūras LETA veidotā jaunākā “Latvijas biznesa gada pārskata” dati.

“Latvijas finiera” apgrozījums 2018.gadā bija 249,238 miljoni eiro, kas ir par 11% vairāk nekā gadu iepriekš.

Savukārt otrajā vietā, tāpat kā gadu iepriekš, ierindojies skaidu plākšņu ražotājs “Kronospan Rīga”. Kompānijas apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.oktobra līdz 2018.gada 30.septembrim, bija 231,466 miljoni eiro, kas ir par 23,9% vairāk nekā gadu iepriekš. Starp attiecīgās nozares līderiem “Kronospan Rīga” bija arī augstākā rentabilitāte – 51,8%.

Trešajā vietā, pakāpjoties par divām vietām, ierindojusies kokapstrādes kompānija “AKZ”, kuras apgrozījums pērn bija 82,673 miljoni eiro, kas ir par 26,6% vairāk nekā gadu iepriekš. Tāpat par divām vietām – uz ceturto pozīciju – pakāpusies kokapstrādes kompānija “Gaujas koks”, kas strādāja ar 82,42 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 35,5% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tikmēr kokapstrādes uzņēmums “Byko-Lat” noslīdējis par vienu vietu salīdzinājumā ar gadu iepriekš, ierindojoties piektajā vietā ar 75,444 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir kāpums par 9,8% salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Par divām vietām pozīciju uzlabojis kokapstrādes uzņēmums “Rettenmeier Baltic Timber”, kura apgrozījums pieaudzis par 15,1%, sasniedzot 66,431 miljonu eiro.

Septītajā vietā, tāpat kā gadu iepriekš, ierindojies kokapstrādes uzņēmums “Vika Wood”, kuras apgrozījums 2018.gadā bija 64,759 miljoni eiro, kas ir 10,4% kāpums salīdzinājumā ar gadu iepriekš. Savukārt kokzāģētava “Kurekss” gada laikā topā pakāpusies no desmitās vietas uz astoto vietu, pērn palielinot apgrozījumu par 19,7% – līdz 58,37 miljoniem eiro.

Devītajā vietā, tāpat kā gadu iepriekš, ierindojies kokapstrādes uzņēmums “BSW Latvia”, kura apgrozījums pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2018.gada 1.aprīļa līdz 2019.gada 31.martam, bija 58,072 miljoni eiro, kas ir par 12,1% vairāk nekā gadu iepriekš.

Tikmēr uz desmito vietu noslīdējis kokmateriālu tirgotājs “United Panel Group Europe”, kas gadu iepriekš ieņēma trešo vietu šajā topā. Kompānijas apgrozījums 2018.gadā bija 57,954 miljoni eiro, kas ir par 17,1% mazāk nekā gadu iepriekš.

“Latvijas biznesa gada pārskata” kārtējā izlaidumā iekļautas veiksmīgāko uzņēmēju un nozaru ekspertu atziņas un prognozes, kā arī padziļināts biznesa vides apskats un detalizēti nozaru uzņēmumu saraksti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
16 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas