Laukos
Piensaimniecība

Pērn pieaudzis iepirktā piena apjoms0

Foto: BT1

Latvijā laikā no pagājušā gada janvāra līdz oktobrim iepirkts 665 000 tonnu piena, kas ir par 0,4% vairāk nekā attiecīgi pirms gada, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta jaunākie dati.

Arī Eiropas Savienībā (ES) no 2019.gada janvāra līdz septembrim (par oktobri dati nav pieejami) svaigpiena iepirkuma apmērs kāpis par 0,4% un iepirkts 120,6 miljoni tonnu piena. Pasaulē ražošanas apmēri pieauguši apmēram 1% robežās.

Tikmēr piena iepirkuma cena Latvijā pērnā gada oktobrī pieaugusi par 1% salīdzinājumā ar pagājušā gada septembri, bet bija par 2% zemāka nekā pirms gada. ES vidējā piena iepirkuma cena pērnā gada septembrī pakāpusies par 2% salīdzinājumā ar to, kāda tā bija pagājušā gada augustā.

Tikmēr ES pērn laikā no janvāra līdz septembrim par 4% pieauguši sviesta, par 6% – koncentrēta piena ražošanas apmēri, arī vājpiena pulveris līdz 2019.gada septembrim saražots par 0,1% vairāk nekā pirms gada. Tajā pašā laikā dzeramā piena ražošana samazinājās par 3%, bet siera ražošana saruka par 0,2%.

ZM Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati liecina, ka pērn deviņos mēnešos turpinājās arī ES piena produktu eksporta pieaugums, – attiecīgajā periodā vājpiena pulvera eksports pieaudzis par 27%, sviesta eksports par 20% un svaigo produktu eksports par 18%. Pieaudzis arī siera, kazeīna un laktozes eksports.

Tikmēr no pagājušā gada janvāra līdz septembrim sarucis ES pilnpiena pulvera un sūkalu pulvera eksports. Piena produktu eksporta kopējā vērtība sasniedza 8,8 miljardus eiro, par 15% pārsniedzot 2018.gada janvāra – septembra rādītāju. Visvairāk – par 45% – augusi vājpiena pulvera vērtība.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
34 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda