Laukos
Piensaimniecība

Piena ražotāju strīdus ar bijušo iekšlietu ministru Jaundžeikaru skatīs tiesas Limbažos, Valmierā un Madonā0


Dzintars Jaundžeikars.
Dzintars Jaundžeikars.
Foto no LA arhīva

Četru Vidzemes zemnieku saimniecību un vienas privātpersonas prasības pret bijušo iekšlietu ministru un kādreizējo Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju Dzintaru Jaundžeikaru, kura piena uzpirkšanas uzņēmums “Kalnbudes” pērn palicis parādā par piegādāto svaigpienu, tiks skatītas Vidzemes rajona tiesās Limbažos, Valmierā un Madonā.

Pirmā no prasībām tika skatīta jau 7.februārī Vidzemes rajona tiesā Limbažos, kad tiesa vērtēja zemnieku saimniecības “Jaunveltiņi” prasību.

Nākamā prasība tiks skatīta 18.februārī plkst.10 Vidzemes rajona tiesā Valmierā, šajā lietā kāda Vidrižu pagasta zemnieku saimniecība no “Kalnbudes” vēlās piedzīt 29 404 eiro. Savukārt 26.martā plkst.10 Vidzemes rajona tiesa Madonā skatīs kādas citas Vidrižu pagasta zemnieku saimniecības prasības pieteikumu par 27 674 eiro piedziņu.

Tiesā arī norādīja, ka ir saņemti vēl divi prasības pieteikumi, kuri tiks skatīti Vidzemes rajona tiesā Limbažos, taču šajās lietās vēl nav nozīmēti tiesa sēžu datumi.

Lauku atbalsta dienesta (LAD) Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Kristīne Ilgaža apstiprināja, ka vairākas zemnieku saimniecības un privātpersona tiesā iesūdzējušas Jaundžeikaru, kura piena uzpirkšanas uzņēmums “Kalnbudes” pērn palicis parādā par piegādāto svaigpienu. Ilgaža apliecināja, ka LAD, pildot savu funkciju, pārstāv piena ražotājus tiesā, sniedzot viņiem juridisko palīdzību.

Viņa apstiprināja, ka no uzņēmuma “Kalnbudes” lauksaimnieki tiesā vēlas piedzīt vairāk nekā 110 000 eiro, un ir pierādījumi, ka “Kalnbudes” svaigpienu no zemniekiem saņēmis, bet naudu nav samaksājis. “Ir dokumenti, ka piens ir nodots, bijis līgums par noteiktu summu, kura nav samaksāta,” sacīja Ilgaža, piebilstot, iekams tiesas process turpinās, plašāk šo lietu neesot iespējams komentēt.

LAD rīcībā esošā informācija liecina, ka februāra otrajā pusē citā tiesā ar prasību pret attiecīgo uzņēmumu saistībā ar nesamaksātu naudu par pienu vērsīsies vēl viens zemnieks.

LNT Ziņas ceturtdien vēstīja, ka spriedums “Jaunveltiņi” prasībā pret Jaundžeikara uzņēmumu gaidāms 22.februārī.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
18 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
21 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
22 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
9 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Kurš vīruss bīstamāks?
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Mirušo skaits koronavīrusa pandēmijā pārsniedz 50 000
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pirms Latvijas-Lietuvas robežas izveidojusies 16 km gara auto rinda
10 stundas