Laukos
Politika

Precizē kārtību par autoceļu lietošanas nodevu lauku kooperatīviem0

Foto: VTUA

Lai veicinātu lauksaimniecības kooperatīvo sabiedrību konkurētspēju, otrdien, valdība apstiprināja precizēto kārtību, kādā nosaka atbrīvojumus autoceļu lietošanas nodevai lauksaimniecības nozarē.

Ministru kabinets (MK) šodien atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) izstrādātos grozījumus autoceļu lietošanas nodevas maksāšanas, iekasēšanas un administrēšanas kārtībā.

Izmaiņas Autoceļu lietošanas nodevas likumā paredz, ka kooperatīvā sabiedrība lauksaimniecības nozarē, kas atbilst normatīvajos aktos noteiktajiem atbilstības kritērijiem, nemaksā autoceļu lietošanas nodevu no kārtējā gada 10.jūlija līdz 30.septembrim.

Ja kooperatīvās sabiedrības īpašumā, turējumā vai valdījumā ir viens transportlīdzeklis, atbrīvojumu no nodevas piemēro neatkarīgi no kooperatīvā apgrozījuma pēdējā iesniegtajā sabiedrības gada pārskatā. Savukārt, ja kooperatīvās sabiedrības īpašumā ir vairāki transportlīdzekļi, atbrīvojumu no nodevas maksāšanas piemēro par vienu transportlīdzekli uz katriem 99 600 eiro no pēdējā gada apgrozījuma.

Lai Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) varētu piemērot noteiktos atbrīvojumus, Valsts ieņēmumu dienests līdz katra gada 1.janvārim CSDD iesniedz kooperatīvu sarakstu, norādot kooperatīvās sabiedrības neto apgrozījumu pēdējā iesniegtajā gada pārskatā. Šis datums ir izvēlēts, lai nodevas maksātājs varētu savlaicīgi plānot nodevas iegādi tiem transportlīdzekļiem, kas nekvalificējas nodevas atbrīvojuma saņemšanai.

Jau šobrīd ir iespējama Autoceļu lietošanas nodevas samaksa portālā “https://www.lvvignette.eu/” vai “e.csdd.lv”, šis pakalpojums nodrošina iespējas uzņēmumiem ērtāk veikt autoceļu lietošanas nodevas (vinješu) samaksu un pārraudzīt savam uzņēmumam piesaistītās vinjetes (piemēram, pirms vinjetes stāšanās spēkā mainīt derīguma laiku, sekot līdzi sava uzņēmuma vinješu kopumam). Autoceļu lietošanas nodevas samaksa notiek ar pārskaitījumu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AT
Agro Tops
Laukos
Norvēģijā radīts robots zemeņu novākšanai
11 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Optimāli uztvērējaugu izmantošanas risinājumi 1
11 stundas
LE
LETA
Laukos
Šolks: Latvijas piena produktu eksporta apmēram ir potenciāls augt arī šogad
12 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Eiropas Parlaments ar ievērojamu balsu vairākumu ratificē breksita vienošanos
2 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: “Megsits” un dzīve bez karaliskajiem tituliem
19 minūtes
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Cibuļskim Čehijā kautiņš ar kanādiešu hokejistu
54 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Somijā konstatēts pirmais koronavīrusa gadījums, “Lufthansa” pārtrauc reisus uz Ķīnu
3 stundas
LB
Latvijas Bizness
Ekonomika
Edijs Tanons: Kases aparātu reforma pasažieru pārvadāšanas nozarē
4 stundas