Laukos
Graudkopība

Pārceļ ražošanu no Igaunijas uz Rīgu0

Foto: LETA

Viena no lielākajām Baltijas valstu kompānijām graudu pārstrādes jomā “Baltic Mill” (pieder Lietuvas uzņēmumi UAB “Malsena” un UAB “Amber Pasta”, Igaunijas uzņēmums “Veski Mati”, kā arī AS “Rīgas dzirnavnieks”), gatavojas pārcelt uz Rīgu vienu no svarīgākajiem ražošanas posmiem – gatavās produkcijas fasēšanu.

Līdz šim fasēšana tika veikta netālu no Tallinas esošajā ražotnē, taču jau šonedēļ “RDz” rūpnīcā Rīgā tiks pabeigta pirmo divu no Igaunijas pārvesto iekārtu tehniskā apkope. Tad tās tiks pieregulētas, un augusta beigās sāksies pirmo testa partiju – rīvmaizes, zirņu un pupu – ražošana Igaunijas tirgum. Kopumā pārcelšanās uz Rīgu izmaksās pusotra miljona eiro.

Kā “LB” informēja “RDz” direktore Anita Skudra, igauņu plāns pāriet uz Latviju saistīts ar loģistikas izmaksu optimizēšanu. “Tā ir ekonomiskās efektivitātes paaugstināšana, jo pārāk daudz naudas tika nodedzināts loģistikā. “RDz” teritorijā ir daudz neizmantotu telpu, ir rudzu, kviešu, auzu dzirnavas, tā ka visu varam miksēt pie sevis. Izvērtējot šos biznesus, bija pilnīgi skaidrs, ka Rīgā ir lielāka jauda un iespējas, tādēļ akcionāri pieņēma šādu lēmumu,” skaidro A. Skudra.

Savukārt jautāta, vai līdz ar ražošanas pārcelšanu un Rīgu vietējiem zemniekiem paveras plašākas iespējas audzēt zirņus un pupas, viņa atbild apstiprinoši.

“Protams, izejvielas būs vajadzīgas, patlaban tās iepērkam lielākoties Igaunijā. Latvijas zemnieki pagaidām ir skeptiski, jo pērn lielāko daļu pupu noēda zosis un citi gājputni, bet ceram, ka zemnieki tomēr pārskatīs plānus, kā tas bija ar auzu un rudzu sējumu paplašināšanu “RDz” piedāvātās sadarbības programmas ietvaros,” rezumē uzņēmuma vadītāja.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
8 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
7 stundas