Laukos
Graudkopība

“Rīgas dzirnavnieks” Igaunijas tirgum sāks ražot pākšaugu produktus0


Anita Skudra.
Anita Skudra.
Foto: Ieva Leiniša

Graudu pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas Dzirnavnieks” rudenī atklās renovētu ražotni un paplašinās ražošanu ar pākšaugu un rīsu produktiem, kurus sākumā plānots eksportēt uz Igauniju, informēja uzņēmuma direktore Anita Skudra.

Viņa norādīja, ka uzņēmums patlaban īsteno vairākus investīciju projektus, kas paredz rudenī atklāt renovētu ražotni ar jaunām ražošanas līnijām. Tas ļaus paplašināt produktu kategorijas ar pākšaugiem un rīsu produktiem, kā arī, pateicoties jaunai dozēšanas iekārtai, ražot plašāka sortimenta ātri pagatavojamās biezputras.

Renovētajā ražotnē tiks uzstādītas vairākas jaunas ražošanas līnijas, kas ļaus palielināt ražošanas jaudas un efektivitāti par 30%.

Jaunās iekārtas nodrošinās automatizētu ražošanu, kas būs daļējs risinājums akūtajam darbaspēka trūkumam. Jaunā izejvielu dozēšanas iekārta ļaus paplašināt esošo produktu sortimentu ar jaunām garšām, izmantojot daudz eksotiskās un izmaksu ziņā dārgākas izejvielas, kas it īpaši ir svarīgi eksporta tirgiem un to garšu prasībām.

“Mūsu ambiciozie attīstības plāni ļaus būt vēl konkurētspējīgākiem ne tikai Baltijā, bet arī eksporta tirgos. Jau augustā plānojam uzsākt ražošanu testa režīmā Igaunijas tirgum pākšaugiem un rīsu produktiem. Šo nišu pārņemam no Igaunijas uzņēmuma, paplašinot ražošanas iespējas un eksporta produkcijas klāstu. Sākotnēji Igaunijas tirgum ražosim viņu iecienīto, speciālu šķirņu pupiņu un zirņu produkciju. Tālāk jau ir plāni šo līniju noslogot ar citu pākšaugu produktu ražošanu plašākam noietam,” informēja A.Skudra.

Patlaban notiek ražošanas ēkas rekonstrukcija, pēc tās noslēgšanas notiks iekārtu uzstādīšana. Līdz ar renovācijas noslēgšanos saskaņā ar uzņēmuma plāniem uz Latviju tiks pārcelta “Baltic Mill” grupas Igaunijas ražotne un arī daļa tās iekārtu.

Jau ziņots, ka “Rīgas dzirnavnieks” uzņēmuma attīstībā līdz 2021.gadam plāno ieguldīt aptuveni piecus miljonus eiro ar mērķi nostiprināt uzņēmuma pozīcijas Baltijas un eksporta tirgos. Pēdējos desmit gados apjomīgākā modernizācijas projekta ietvaros uzņēmums sāka iepirkumu un līgumu slēgšanas procedūras jaunu iekārtu, aprīkojumu un būvniecības projektu īstenošanai, piesaistot Eiropas Savienības (ES) Eiropas lauksaimniecības fonda līdzekļus.

“Rīgas dzirnavnieks” iepriekšējā finanšu gadā, kas ilga no 2017.gada 1.jūlija līdz 2018.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,73 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 0,6% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā, bet kompānijas peļņa saruka 2,8 reizes un bija 258 344 eiro.

“Rīgas dzirnavnieks” ir reģistrēta 1991.gada oktobrī, un tās pamatkapitāls ir 6,549 miljoni eiro. ”Rīgas dzirnavnieks” ražo graudu pārstrādes produktus – kviešu un rudzu miltus, miltu maisījumus, pārslas, placinātus graudus un putraimus industriālajiem patērētājiem, kā arī fasēto produkciju individuālam patēriņam ar zīmoliem “Herkuless”, “Hercogs” un “Īsta saimniece”. “Rīgas dzirnavnieks” ir daļa no “Baltic Mill” grupas.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
1 stunda
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
16 minūtes