Laukos
Politika

Sadala 16 miljonus eiro ciltsdarbam lopkopībā0

Foto: Evija Trifanova/LETA

Sadalīts šā gada finansējums 16 miljonu eiro apmērā ciltsdarba maksājumu nodrošināšanai lopkopībā, paredz grozījumi valsts atbalsta piešķiršanas kārtībā vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai.

Sagatavotajā noteikumu projektā ir noteiktas nepieciešamās summas pārejas posma valsts atbalstam, lai nodrošinātu vaislas sivēnmāšu, piena šķirņu slaucamo govju, gaļas šķirņu zīdītājgovju un teļu, kā arī vaislas aitu māšu, piena šķirņu slaucamo kazu un tīršķirnes vaislas ķēvju sagatavošanas ierakstīšanai ciltsgrāmatā.

Tajā skaitā 6 984 070 eiro paredzēti cūkkopībai, 7 265 281 eiro – piensaimniecībai, 1 367 135 eiro gaļas liellopu audzēšanas nozarei, 40 864 eiro – kazkopībai, 285 102 eiro aitkopībai un 57 548 eiro – zirgkopībai.

Finansējums salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir palielināts visām nozarēm, izņemot cūkkopību, kam finansējums ir saglabājies 2019.gada līmenī Āfrikas cūku mēra (ĀCM) uzliesmojuma dēļ sarukušā dzīvnieku skaita dēļ.

Sivēnmāšu skaits, par kādu var saņemt atbalstu šķirnes saimniecībā un pārraudzības ganāmpulkā, palielināts no 1300 līdz 1700. Savukārt atbalstu par teli varēs saņemt par tādu, kas ir vecāka par 12 mēnešiem, nevis vecāka par 18 mēnešiem, kā tas bija noteikts līdz šim.

Papildus grozīts datums, kurā fiksē dzīvnieku skaitu šķirnes saimniecībā vai pārraudzības ganāmpulkā pēc stāvokļa, kārtējā gada 1.jūliju aizstājot ar 1.martu.

Noteikumu projektā papildus terminam “pārraudzība” turpmāk lietot arī terminu “snieguma pārbaude”, kas ietver ne tikai lauksaimniecības dzīvnieku produktivitātes pārbaudi, bet papildus arī citu dzīvnieka ģenētiskās kvalitātes noteikšanai nepieciešamo datu novērtēšanu. Savukārt termins “ciltsdarba programma” aizstāts ar terminu “audzēšanas programma” atbilstoši terminoloģijai Dzīvnieku audzēšanas un ciltsdarba likumā.

Grozījumi līdzšinējā kārtībā arī paredz, ka Lauku atbalsta dienestā (LAD) plānoto pakalpojuma izdevumu tāmi, lai pieteiktos atbalsta saņemšanai, pretendentam jāiesniedz nevis līdz 15.aprīlim, bet līdz 15.martam pēc iespējas ātrākai ciltsdarba pakalpojumu 2020.gadā sniegšanas nodrošināšanai.

Saistītie raksti

Papildus noteikumos precizēts datums, līdz kuram aitkopības nozares organizācijai jāiesniedz pārskats, 1.septembri aizstājot ar 1.novembri.

Plānots, ka grozījumi Ministru kabineta noteikumos “Valsts atbalsta piešķiršanas kārtība vaislas lauksaimniecības dzīvnieku ierakstīšanai ciltsgrāmatā, kā arī to ģenētiskās kvalitātes noteikšanai un produktivitātes datu izvērtēšanai” stāsies spēkā līdz 2020.gada 6.martam.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
43 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
32 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
13 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
6 minūtes