Laukos
Mežsaimniecība

Saeimas komisija spriedīs par piedāvāto jauno kārtību koku ciršanai mežā0

Foto no LA arhīva

Šodien plkst.10 notiks Seimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēde, kurā plānots iztirzāt piedāvāto jauno kārtību koku ciršanai mežā.

Deputāti spriedīs par Ministru kabineta noteikumu par koku ciršanu mežā grozījumu projektu. Sēde notiks parlamenta Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēžu zālē Jēkaba ielā 10/12.

Kā ziņots, Zemkopības ministrija (ZM) ir nodevusi starpinstitūciju saskaņošanai grozījumus noteikumos “Par koku ciršanu mežā”, pret kuriem Latvijas Ornitoloģijas biedrība un citas vides organizācijas jau iepriekš paudušas iebildumus saistībā ar atļauju cirst tievākus kokus, kas, to ieskatā, rada risku Latvijas dabas daudzveidībai un mežu kvalitātei.

ZM pēc aizvadītām vairāk nekā 30 sarunām un diskusijām ar vides organizāciju un meža nozares pārstāvjiem grozījumu noteikumos par Koku ciršanu mežā spēkā stāšanos plāno atlikt par pusgadu, ja noteikumu projektu atbalstīs valdība, aģentūru LETA informēja ZM.

Tādējādi grozījumi noteikumos par Koku ciršanu mežā varētu stāties spēkā 2021.gada 1.jūlijā nevis nākamā gada 1.janvārī, kā bija paredzēts iepriekš. ZM ir sagatavojusi attiecīgu priekšlikumu par grozījumu spēkā stāšanās atlikšanu par pusgadu.

ZM arī atgādina, ka izmaiņas meža atjaunošanas un ciršanas noteikumos neattiecas uz īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, bet uz saimnieciskajiem mežiem. No kopējās mežu platības Latvijā ir aizsargāti teju 30% mežu. Mežos atrodas 683 īpaši aizsargājamās dabas teritorijas. Daļa no šīm teritorijām ir iekļautas vienotajā Eiropas nozīmes aizsargājamo teritoriju tīklā “Natura 2000”.

Saistītie raksti

Tāpat plānotās normatīvo aktu izmaiņas nepalielinās AS “Latvijas valsts meži” (LVM) ciršanas apjomu valsts īpašumā esošajās meža platībās – Latvijas valsts meža apsaimniekošanas kārtību nosaka cits normatīvais akts.

Saskaņā ar ZM norādīto, grozījumu noteikumos par Koku ciršanu mežā mērķi attiecināmi uz aptuveni 10% privātā meža īpašnieku. Tāpat grozījumi neparedz meža īpašniekam pienākumu, bet gan tikai iespēju cirst kokus savā meža īpašumā, vadoties pēc jaunajiem noteikumiem, taču par obligātu pienākumu noteikta meža atjaunošana salīdzinoši īsākā laikā ar kvalitatīvu stādāmo materiālu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
30 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
16 minūtes
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
11 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Kurš vīruss bīstamāks?
10 stundas