Laukos
Atpūta

Sākas vērienīgākā pārtikas industrijas izstāde “Riga Food 2019”0


Izstāde “Riga Food”.
Izstāde “Riga Food”.
Publicitātes foto

Šodien sākas starptautiskā pārtikas, dzērienu, pārtikas pārstrādes, tehnoloģiju, iepakojuma, sabiedriskās ēdināšanas, viesnīcu un veikalu aprīkojuma un servisa izstāde “Riga Food”, kas piedāvās vērienīgas starptautisku un pašmāju uzņēmumu ekspozīcijas, meistaru un pārtikas produktu konkursus, jaunumu prezentācijas, izglītojošus seminārus, meistarklases un degustācijas.

Izstādi atklās plkst.11 ar oficiālu ceremoniju, kurā piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs, “Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrības BT 1” valdes priekšsēdētājs Viesturs Tīle un projekta “Riga Food” vadītājs Rolands Nežborts.

Savukārt plkst.11.30 tiks apbalvoti piena, maizes un medus produktu konkursu uzvarētāji.

“Riga Food 2019” savus jaunākos produktus un pakalpojumus prezentēs vairāk nekā 700 uzņēmumu no Austrijas, Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Pakistānas, Polijas, Kanādas, Kipras, Krievijas, Ukrainas, Uzbekistānas, Vācijas u. c., kopumā no vismaz 25 valstīm.

Pirmo reizi “Riga Food” piedalīsies uzņēmumi no Baškīrijas, Korejas un Rumānijas!

Arī šogad izstādē būs apskatāmi vismaz 10 valstu nacionālie kopstendi – Baltkrievijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Moldovas, Lietuvas, Kanādas, Uzbekistānas, Ukrainas un Latvijas.

Latvijas novadu gastronomiskās iespējas

Katram Latvijas novadam ir savs īpašais stāsts, kulinārais mantojums, gastronomiskie labumi un mājražotāju gardumi, ko vienuviet jau septembrī varēs izbaudīt izstādē “Riga Food 2019”. Latvijas novadu hallē ar savu gastronomisko piedāvājumu un kulināro mantojumu dižosies un tirgosies Latvijas novadu mazie un vidējie uzņēmumi un mājražotāji.

Inovācijas pārtikas nozarē

Izstāde ir vieta, kur iepazīties ar progresīvām inovācijām pārtikas nozarē. Inovāciju stendā varēs apskatīt uzņēmēju, zinātnieku un pētnieku izstrādātos jaunākos produktus un risinājumus.

Pirmo reizi Latvijā tieši “Riga Food” norisināsies konkursa “Inovāciju balva” demo diena. Šajā dienā jaunuzņēmēji prezentēs savas idejas – gan ražošanas optimizācijas risinājumus, jaunu produktu sērijas un pārtikas piedevas, gan inovatīvus iepakojumus un citus jaunievedumus, kas radītu augstu pievienoto vērtību pārtikas nozarei.

Divi labāko risinājumu autori saņems grantu – 1. vietas ieguvējs – 10 tūkstošus eiro, bet 2. vietas ieguvējs – piecus tūkstošus eiro.

Sacentīsies pavāri, pavārzeļļi, bārmeņi un tējas meistari!

Pavāri no visas Latvijas pulcēsies Ķīpsalā, lai izstādē “Riga Food 2019” mērotos spēkiem pavārmākslā un cīnītos par tituliem “Latvijas pavārs 2019” un „Latvijas pavārzellis 2019”.

Dalība konkursā jaunajiem pavāriem sniedz iespēju pilnveidot savas profesionālās iemaņas, iegūt pārliecību par savu meistarību, iepazīties ar citiem savas profesijas pārstāvjiem un piesaistīt nākamo darba devēju uzmanību.

Savukārt konkursa “Latvijas pavārs 2019” uzvarētājiem būs iespēja pieņemt izaicinājumu un ieiet vēsturē kā pirmajiem latviešiem, kas piedalīsies pasaulslavenajā konkursā “Bocuse d’Or”.

Vēl bez visa iepriekš minētā Ķīpsalā varēs vērot arī aizraujošus bārmeņu un tējas meistaru šovus.

Iepakojuma konkursi

Lai veicinātu iepakojuma ražošanas un iepakojuma dizaina izstrādi, atbalstītu augstas kvalitātes iepakojuma apriti Latvijā un veicinātu videi draudzīga iepakojuma attīstību, arī šogad izstādē norisināsies starptautiskais iepakojuma konkurss “”Riga Food 2019” iepakojums Nr. 1”.

Izstādes apmeklētāji varēs nobalsot par savu simpātiju, tādējādi nosakot patērētāju vērtējumā populārāko iepakojumu.

Maratons “Sviestmaize vieno!”

Visās četrās “Riga Food 2019” dienās, apmeklējot Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma ekspozīciju, ikviens izstādes apmeklētājs varēs piedalīties sviestmaižu gatavošanas maratonā “Sviestmaize vieno!”.

Interesenti varēs vērot prezentāciju par dažādām sviestmaizēm un degustēt tās. Ja arī tavās mājās brokastu galds nav iedomājams bez gardas sviestmaizes (der gan saldās, gan sāļās variācijas), tad piedalies “Facebook” fotokonkursā “Sviestmaize vieno!” un laimē lielisku iespēju visai ģimenei paviesoties kādā no Latvijas Maiznieku biedrības biedru maiznīcām, kas piedalās “Riga Food 2019”.

”Riga Food” rīko Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.