Laukos
Politika

Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos0

Foto: Ieva Makare/LETA

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (NA) ar pārtikas preču mazumtirdzniecības ķēžu pārstāvjiem un lauksaimnieku nevalstisko organizāciju pārstāvjiem sācis diskusiju par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

Ministrijā norādīja, ka par Latvijā ražotās produkcijas realizācijas iespēju paplašināšanu, tostarp nepārtrauktu Latvijas dārzeņu un augļu pieejamību veikalos gan ārkārtējās situācijas laikā, gan arī turpmāk puses diskutēja trešdien, 1.aprīlī.

“Esmu sācis šo diskusiju, lai veidotu arvien jaunus atbalsta mehānismus pašmāju lauksaimniekiem, kā arī, lai padarītu Latvijas vietējo produkciju arvien pieejamāku sabiedrībai tirdzniecības vietās. Jo vairāk pašmāju produkcijas būs veikalu plauktos, jo lielāka iespēja un arī motivācija būs pircējiem izvēlēties tieši vietējo produktu. Turklāt Latvijas produkcijas īpatsvara palielināšana veikalu sortimentā jau tuvākajā laikā var būt pirmais solis šīs pieejas īstenošanai arī ilgtermiņā,” pauda Gerhards.

ZM informēja, ka lauksaimnieku organizāciju pārstāvji pauda gatavību paplašināt to saimniecībās dārzeņu audzēšanu, panākot vienošanos ar pārtikas veikaliem par izaudzētās ražas īpatsvara palielināšanu to plauktos.

Ministrijā skaidroja – tas nozīmē, ka veiksmīgas sadarbības rezultātā dārzeņu audzētāji nepārtraukti piegādās veikaliem Latvijas lauksaimnieku dārzos un laukos augušus dārzeņus un augļus.

Savukārt tirdzniecības uzņēmumi uzsvēruši, ka ir svarīgi, lai Latvijas dārzeņi un augļi būtu augstvērtīgi un pircēji labprāt tos iegādātos.

Iepriekš biedrības “Zemnieku saeima” pārstāvji pauda, ka Latvijā starp vietējo dārzeņu audzētājiem un tirgotājiem trūkst ilglaicīgas sadarbības – dārzeņu audzētāji rudenī lielu daļu produkcijas eksportē, bet pavasarī Latvijā tiek ievesti produkti no ārvalstīm.

“Zemnieku saeima” rosināja veikalu tīkliem, kā arī atsevišķiem veikaliem, slēgt līgumus ar Latvijas lauksaimniekiem par jaunās dārzeņu un augļu ražas piegādi regulārai produkcijas nodrošināšanai veikalu plauktos.

Vienlaikus “Zemnieku saeima” aicināja ZM uzņemties koordinēt sadarbības veidošanu starp pārtikas mazumtirdzniecības tīkliem un Latvijas lauksaimniekiem par augļu un dārzeņu piegādēm.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
9 stundas