Laukos
Politika

Sandra Dieziņa: Vai nepieļaus “universāla partijas cilvēka” nonākšanu amatā?4


Kaspars Gerhards
Kaspars Gerhards
Foto: Timurs Subhankulovs

Atlūgumu uzrakstījusi ilggadējā Eiropas naudas administrētāja – Zemkopības ministrijas paspārnē esošā Lauku atbalsta dienesta direktore Anna Vītola-Helviga.

Šis fakts neraisītu izbrīnu, ja tā būtu neliela valsts iestāde ar mazbudžeta ieņēmumiem un pāris darbiniekiem, kuras vadītāja nolēmusi doties pensijā.

Taču Lauku atbalsta dienests ir tā iestāde, caur kuru gadā plūst simtiem miljonu eiro Eiropas naudas lauku uzņēmējiem, zivsaimniekiem, pašvaldībām.

Pagājušajā gadā dienests pavisam izmaksājis rekordsummu – 608 miljonus eiro un gaidāmās pārmaiņas raisa lielu satraukumu visā nozarē.

Ne tikai par veidu, kādā dienesta vadītājai palūgts uzrakstīt atlūgumu, taču pats galvenais – Nacionālās apvienības pārstāvētajam zemkopības ministram Kasparam Gerhardam trūkst pamatotas argumentācijas, kāpēc Annai Vītolai-Helvigai būtu jāatstāj amats.

Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” ministrs norādīja – nepieciešamas pārmaiņas.

Proti, iestājušies objektīvi apstākļi – sasniegts pensijas vecums un tas nozīmē, ka jādod iespējas dienestam attīstīties un “jānodrošina izaugsmes iespējas citiem ierēdņiem, jaunām idejām”.

Dažādās ministrijās un aģentūrās esot gana daudz profesionāļu, kuriem “ir iespēja skatīties uz nākotni un domāt par izaugsmi”.

Faktiski teiktais var nozīmēt tikai to, ka šis jautājums ministrijas kuluāros jau izlemts.

Kā noprotams no līdzšinējās komunikācijas ar sabiedrību, Lauku atbalsta dienesta direktores rīcībā nav atklāti nekādi pārkāpumi, kas būtu par pamatu viņas atstādināšanai.

Gluži otrādi – Vītolas-Helvigas vadītais dienests saņēmis neskaitāmas atzinības par paveikto. 2017. gadā dienesta Elektroniskā pieteikšanās sistēma atzīta par labāko IT rīku lauksaimniekiem pasaulē un šādu balvu Latvija prestižajā pasaules informācijas samitā saņēma pirmoreiz.

2016. gada nogalē dienests saņēma Darba devēju konfederācijas gada balvu kā Darba devējiem draudzīgākā iestāde, tā darbinieki vairākkārt ieguvuši valdības balvas par izcilu klientu apkalpošanu.

Turklāt ES atbalsta pretendenti piešķirto finansējumu var saņemt jau tekošajā gadā un tiem nav jāgaida 5 – 7 mēneši, kā tas ir citās Eiropas valstīs. Tas nozīmē – dienests strādā ātri un kvalitatīvi.

Tāpēc vēl jo vairāk nesaprotams notiekošais ap dienesta vadītāju, kas nozarē raisījis lielu neizpratni.

Zemnieki arī vērš uzmanību uz pēdējās dienās sākto dienesta direktores nomelnošanas kampaņu, kas tiekot izvērsta apšaubāmos portālos.

Lauksaimnieki par šo situāciju ir stipri vien nobažījušies, jo notiekošais liecinot par to, ka kādam ar partiju saistītam cilvēkam tiekot meklēta silta un labi apmaksāta vieta.

Īpaši par to vedinot domāt zemkopības ministra teiktais, ka netiek izslēgta ierēdņu rotācija, tostarp no citām ministrijām.

Atbildot uz “LA” jautājumu, ministrs gan uzsvēra, ka nepieļaus “universāla partijas cilvēka” nonākšanu dienesta vadītāja amatā un tiks rīkots konkurss.

Pagaidām šāds konkurss gan nav izsludināts.

Jācer, ka noteicošais un svarīgākais kritērijs amatu izvēlē būs profesionālisms un augsta kvalifikācija, nevis partijiskā piederība.

Saistītie raksti

Bet tikmēr… “Ja zemkopības ministrs nepārdomās, esam gatavi spert radikālus soļus līdzšinējās Lauku atbalsta dienesta direktores aizstāvībai,” “Latvijas Biznesam” teica kāds zemnieks.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
31 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas