Laukos
Tehnika

Sistēma minerālmēslu izkliedēšanai slīpumos ‘HillControl Control System’0

Publicitātes foto.

Vācijas izstādē ” Agritechnica 2019″ vienu no sudraba medaļām inovācijiu jomā žurija piešķīra HillControl Control System jeb sistēmai minerālmēslu izkliedēšanai slīpumos.

Disku minerālmēslu izkliedētājiem mēslojuma izkliedi iespējams mainīt, izmainot izbēršanas punkta stāvokli, disku rotēšanas ātrumu un minerālmēslu padeves daudzumu. Tomēr līdz šim neviena no sistēmām nav spējusi kompensēt izmaiņas, kas saistītas ar izmainītu izkliedes attālumu vai izkliedes kropļojumiem, kas rodas, izkliedējot slīpumos.

Šābrīža risinājumi, izkliedējot slīpumos, turpina balstīties uz izbēršanas punkta stāvokļa maiņu, turot to maksimāli ātru ar iespējami mazu attālumu no izkliedes atveres līdz izkliedes diskam, vai arī nodrošinot izkliedējamā materiāla piespiedu vadīšanu uz izkliedes diska.

Papildus visam izkliedējamā materiāla kustību uz izkliedes diska iespējams fiksēt ar radara sistēmas palīdzību, kustību izkliedēšanas laikā arī pēc nepieciešamības mainot.

Austrijas kompānijas Rauch jaunā HillControl Control System faktiski ir programmatūra, kas uzlabo minerālmēslu izkliedes vienmērību, īpaši strādājot slīpumos.

Saistītie raksti

Tā darbojas, izvērtējot mašīnas sagāzuma leņķi un ātruma sensoru rādījumus, pēc nepieciešamības mainot izbēršanas punkta stāvokli, disku rotācijas ātrumu un izkliedes daudzumu. Tādējādi, izkliedēšanas laikā kontrolēti mainot izbēršanas punkta stāvokli, tiek mainīts izkliedes attālums un granulu kustības virziens, tā izlabojot slīpuma radītos izkliedējuma kropļojumus.

HillControl Control System ievērojami uzlabo divu disku minerālmēslu izkliedētāju izkliedes vienmērību, īpaši strādājot slīpumos. Papildus visam, strādājot ar šo sistēmu, iespējams ietaupīt uz minerālmēslu rēķina, jo, braucot kalnā un lejā, deva nav attiecīgi ne par lielu, ne par mazu.

Sagatavots pēc izstādes materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
32 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda