Laukos
Politika

Skolēnus aicina dalībai konkursā “Šodien laukos”0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) pamatskolas skolēnus aicina piedalīties konkursā “Šodien laukos”, kas jau ierasti notiks sociālajā tīklā “Facebook”, informē LLKC pārstāvji.

Konkurss norisināsies no aprīļa līdz septembra beigām, katru mēnesi konkursa organizatori izvirzīs lielo mēneša tēmu, kuras ietvaros tiks izsludināts konkursa mēneša uzdevums.

Pieteikšanās konkursam iespējama jebkurā brīdī visā konkursa laikā, bet, jo ātrāk skolēni sāks uzdevumu izpildi, jo lielāka iespēja uzvarēt.

Pirmais konkursa uzdevums un mēneša tēma tiks atklāti jau 6.aprīlī. Konkursā var piedalīties gan individuāli dalībnieki, gan klases un kolektīvi no visas Latvijas.

Projekta “Šodien laukos” vadītāja Baiba Gulbe norāda, ka līdztekus tiks gatavoti arī dažādi izklaidējoši un izglītojoši materiāli sociālo tīklu saturam.

“Uzdevumu formāts būs dažāds – gan aktīva darbošanās ārā, gan kulinārijas šedevri mājas virtuvē, gan fotografēšanas un video filmēšanas prasmju pilnveide, gan vakari pie krustvārdu mīklas. Uzdevumu izpildei tiks dots laika ierobežojums, un par katru paveikto uzdevumu tiks piešķirti punkti, kuri konkursa izskaņā summēsies, palīdzot noteikt uzvarētājus. Reizi mēnesī būs iespēja pildīt arī mini papilduzdevumus, lai palielinātu savu punktu skaitu,” informēja Gulbe.

Balvās trīs labākie individuālie dalībnieki saņems planšetdatorus, savukārt galvenā balva – ekskursija 1000 eiro vērtībā – tiks veiksmīgākajai klasei vai kolektīvam.

Pērn konkursā piedalījās 350 dalībnieki – 32 individuālie dalībnieki, 27 klases, kā arī 27 skolotājas. Uzvaras laurus klašu grupā plūca Nautrēnu mazpulks, bet individuāli – Ieva Apšiniece no Preiļu novada.

Konkurss “Šodien laukos” tiek rīkots ar Zemkopības ministrijas un Valsts Lauku tīkla atbalstu. Konkursa un sociālo tīklu akcijas mērķis ir informēt, izglītot un izklaidēt skolas vecuma jauniešus par lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēm, sniegt viņiem izpratni par nozaru darbību, iespējām un izaicinājumiem Latvijas laukos un nākotnes izglītības un karjeras iespējām.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Laukos
VIDEO. Samilzis konflikts starp biškopjiem un rapšu lauku īpašniekiem: bites tika nogalinātas un sabrauktas ar traktora riepām 1
2 dienas
LE
LETA/BNS
Laukos
Igaunijā vidējā jēlpiena iepirkuma cena šogad aprīlī bija 303,49 eiro par tonnu 2
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Lauksaimniecības nevalstiskās organizācijas cer plašāk iesaistīt nozarei būtisku lēmumu pieņemšanā
3 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Interesantās un spraigās diskusijās vienojas par Covid-19 pārvarēšanai nepieciešamajiem miljardiem 1
10 stundas
LE
LETA
Veselam
Pacientu līdzmaksājumu nodrošināšanai un infrastruktūrai plāno ieguldīt 120 miljonus eiro
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Panorāmas ratu Pārdaugavā būvēs uzņēmums, kas nav veicis nekādu saimniecisko darbību
6 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Facebook” publicēts rosinājums nošaut Valsts prezidentu Levitu “sapurina” drošības iestādes 10
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Izvērtējot situāciju Latvijā, atkārtoti aicina atlikt novadu reformas virzību 1
9 stundas