Laukos
Piensaimniecība

“Smiltenes piena” lielākie īpašnieki plāno pārdot kompānijas akcijas0


“Smiltenes piena” vadītāja Gita Mūrniece.
“Smiltenes piena” vadītāja Gita Mūrniece.
Foto – Timurs Subhankulovs

Piena pārstrādes uzņēmuma AS “Smiltenes piens” divi lielākie īpašnieki – Gita Mūrniece un Ģirts Strads – plāno pārdot viņiem piederošās uzņēmuma akcijas, informē Mūrniece.

“Akciju kustība sekos, bet pagaidām darījums nav noslēdzies,” teica Mūrniece, vienlaikus piebilstot, ka sarunas par viņai un Stradam piederošo akciju pārdošanu ir tuvu noslēgumam.

Mūrniece atklāja, ka jau vairākus gadus saņem dažādus “Smiltenes piena” akciju pirkšanas piedāvājumus, taču līdz šim “kā tāda izvēlīga līgava viņus atraidīju”. Patlaban esot uzradies pircējs, kurš atbilst akciju pārdošanas nosacījumiem, taču plašāku informāciju viņa nesniedza.

Vienlaikus Mūrniece skaidroja, ka kompānijas akcijas ir iecerējusi pārdot, jo šogad 15.oktobrī vēlas doties pensijā.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka “Smiltenes piena” pircējs, visticamāk, varētu būt Armandam Kovaldinam piederoša SIA “AS900”, kas reģistrēta šogad 26.jūnijā.

“Firmas.lv” dati liecina, ka visas “AS900” daļas jūlija beigās ir ieķīlātas par labu Luksemburgā reģistrētajam fondam SCA “BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF” par 8,45 miljoniem eiro. Šī ķīla reģistrēta 30.jūlijā, bet 17.jūlijā reģistrēta “Smiltenes piena” dota komercķīla šim pašam Luksemburgas fondam, ieķīlājot divas uzņēmumam piederošās preču zīmes – “Smiltene Prieks baudīt!” un “Piena spēks” – un visu mantu. Šīs ķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa gan ir tikai 13 000 eiro.

Mūrniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka Kovaldins ir viens no reālākajiem uzņēmuma pircējiem.

Tāpat Mūrniece norādīja, lai gan interesi par “Smiltenes pienu” izrāda vairāki potenciālie pircēji, viņai ir svarīgi, lai “Smiltenes piens” paliek vietējās izcelsmes kapitāla uzņēmums. Šī nosacījuma neizpildes dēļ līdz šim atvairīti vairāki maksātspējīgi pircēji. Tāpat potenciālajam akciju pircējam jābūt pilnīgi skaidram uzņēmuma darbības plānam turpmākajos piecos gados. “Pats galvenais, lai jaunais akcionārs turpina uzņēmuma darbu, līdz šim iesākto,” viņa sacīja.

Mūrniece nevēlējās atklāt potenciālo darījuma summu, piebilstot, ka to neatklās arī pēc akciju pārdošanas.

Tikmēr reģistrētajām komercķīlām neesot saistības ar uzņēmuma pārdošanu, teica Mūrniece.

LETA jau ziņoja, ka “Smiltenes piens” pagājušajā gadā strādāja ar 19,069 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,8% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa palielinājās par 6,3% – līdz 870 393 eiro.

Saistītie raksti

“Smiltenes piens” ir reģistrēts 1993.gadā, un tās pamatkapitāls ir 472 962 eiro. No “Smiltenes piena” gada pārskata un “Firmas.lv” datiem secināms, ka Mūrniece kontrolē aptuveni 64% uzņēmuma akciju, bet Stradam pieder aptuveni 32% akciju. Abi uzrādīti kā uzņēmuma patiesie labuma guvēji.

Pēc “Firmas.lv” informācijas, Kovaldins ar 15% daļu ir līdzīpašnieks SIA “Olaines enerģija”, kam Olainē pieder koģenerācijas stacijas. Šajās stacijās viņa partneris ir dažādos uzņēmējdarbības projektos visā Latvijā investējušais Alvis Krasovskis.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Optimāli uztvērējaugu izmantošanas risinājumi 1
6 stundas
LE
LETA
Laukos
Šolks: Latvijas piena produktu eksporta apmēram ir potenciāls augt arī šogad
7 stundas
IB
Indulis Burka
Laukos
Vecums vai resnums? Jaunumi koku ciršanas noteikumos sagrozījuši prātus sabiedrībā 5
8 stundas

Lasītākie raksti

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Uz Latviju grib indieši un uzbeki: sola stingrākus kritērijus uzņemšanai augstskolās
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Tiesa vienam no lietā par 50 miljonu eiro atmazgāšanu aizdomās turētajiem piemēro apcietinājumu
23 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Policija šonedēļ veikusi procesuālas darbības vairākās Latvijas bankās
58 minūtes
LE
LETA
Laukos
Baltkrievijā pazuduši visi cukurfabriku vadītāji; tiek izmeklēta korupcija cukura nozarē
2 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Timma spēlēs VTB Vienotās līgas Zvaigžņu mačā
28 minūtes