Laukos
Tehnika

Tehnikas tirgotājs “SilJa” atzīmē 20 gadu sadarbību ar franču kompāniju “Kuhn”0

Ilustratīvs attēls

Viens no vecākajiem lauksaimniecības tehnikas un servisa pakalpojumu sniedzējiem Latvijā SIA “SilJa” šonedēļ atzīmē savu 20 gadu sadarbību ar vienu no pasaules vadošajiem lauksaimniecības tehnikas ražotājiem – Francijas uzņēmumu “Kuhn”.

Par godu šim notikumam, no “Kuhn” rūpnīcas Latvijā pirmo reizi ieradīsies kompānijas pārdošanas vadītājs Rolands Riegers, kā arī “Kuhn” rūpnīcas eksporta menedžeris Bendžamins Homers, kas atbildīgs par kompānijas sadarbību ar Latviju.

“Mūsu uzņēmumiem ir vienādas vērtības – gan “SilJā”, gan “Kuhn” pamatsastāvs ir nemainīgs, arī pēc 20 sadarbības gadiem esam tie paši cilvēki, kuri savulaik sāka kopīgo darbu,” norāda kompānijas pārstāvji. “Kuhn” jau teju 200 gadu ražo uzkarināmos agregātus, konkurence šajā nozarē ir liela, tomēr kompānija pat lauksaimniecības nozarei grūtos laikos spējusi saglabāt savas pozīcijas, turklāt laikos, kad cilvēku roku darbu aizstāj roboti, arī “Kuhn” turpina investēt pētniecībā un attīstībā, lai nodrošinātu pievilcīgu un modernu produktu līniju piedāvājumu.

“Lauksaimnieki kopumā pat ir soli priekšā auto tirgum, jaunās tehnoloģijas jau vairākus gadus ir ienākušas saimniecībās, tehnika tiek vadīta caur satelītu un labība tiek kulta tikai tur, kur ir rentabli to darīt. Lai gan “Kuhn” ražo uzkarināmos agregātus, tomēr arī šajā nozarē jau izstrādāti pirmi risinājumi tam, lai lauksaimnieks vadītu procesus ar datora palīdzību. Tas pagaidām ir dārgi, tehnoloģijas vēl nepieciešams pilnveidot, tomēr tas ir laika jautājums, kad procedu vadīšanu pārņems tehnoloģijas,” prognozēja “SiLJa” īpašniece Silva Jermanova-Maura.

SIA “SilJa” dibināta 1995. gadā kā ģimenes uzņēmums, patlaban tā īpašniece ir S.Jermanova-Maura. “SilJa” apgrozījums pieaudzis no dažiem desmitiem tūkstoš latu, līdz 10 miljoniem eiro patlaban, bet darbinieku skaits pieaudzis no dažiem darbiniekiem pirms 20 gadiem līdz 50 cilvēkiem šobrīd. “Silja” ir trīs tirdzniecības un servisa centri Kurzemē, Latgalē, Vidzemē.

Uzņēmums iekļauta VID izveidotajā uzņēmumu “baltajā sarakstā” kā godprātīgi nodokļu maksatāji.
Šopavasar “SilJa” tika godināta kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes atbalstītājs. Uzņēmums maksā stipendijas studentiem, kuriem ir reāls mērķis iegūt konkrētu izglītību un ir augsta vidējā atzīme.

“Kuhn” 1828.gadā dibināja Jozefs Kūns, bet patlaban kompānija ietilpst Šveicē bāzētajā “Bucher Industries” grupā. “Kuhn” strādā vidēji 4700 darbinieku, tai ir rūpnīcas Francijā, Nīderlandē, ASV, Brazīlijā un Argentīnā. “Kuhn” produkcija ir pārstāvēta vairāk nekā 100 valstīs, kompānijas kopējais apgrozījums 2016. gadā sasniedza 853 miljonus eiro.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
1 diena

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
39 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
28 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
9 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
51 minūtes