Laukos
Tehnika

“Traktori 2020”. Interesantākie modeļi ar jaudu līdz 150 zirgspēkiem0


‘Fendt 300’
‘Fendt 300’
Publicitātes foto.

Kā allaž starptautiskajā lauksaimniecības tehnoloģiju izstādē “Agritechnica” Vāčijas pilsētā Hannoverē lauksaimniecības mašīnu un iekārtu ražotāji pērn novembrī prezentēja lielu skaitu inovāciju. Liela daļa jauno izgudrojumu ir augstas klases mašinērija. “Agritechnica” ir pavērusi durvis daudzām pasaules valstīm, nodrošinot tām iespēju piekļūt jauniem risinājumiem augsnes apstrādē un dažādu kultūraugu audzēšanā.

Tendences traktoru attīstībā

Izplūdes gāzes un to regulēšana ietekmē ne tikai jaunu dzinēju izveidošanu, bet arī traktoru tehnoloģijas kopumā, ņemot vērā pašu traktoru mijiedarbību ar citām tehnikas vienībām. Ir radīti jauni traktoru modeļi, kas atbilst Stage V izplūdes gāzu līmenim.

Izstādē pirmo reizi prezentēta jauna elektromehāniskā spēka sadales kārba, kas var nodrošināt 100 kW ārējo elektrisko avotu, kā arī attīstīta hidromehāniskā pārnesumkārba.

Pilnībā elektriski traktori ar baterijām tiek apsvērti kā iespēja mazākiem modeļiem. Lielie traktori tiek nodrošināti ar augstu vilktspēju zemākam augsnes spiedienam. Tiek piedāvāti traktori, kas daļēji vai pilnībā ir aprīkoti ar kāpurķēdēm, viens ražotājs piedāvājis pilnībā ražotnē nokomplektētus traktorus ar kāpurķēžu piedziņu. Divi citi ražotāji piedāvājuši jaunas sistēmas stresa mazināšanai pasažiera sēdeklī, uzlabojot komfortu un mazinot slogu gan uz kopējo mašīnas struktūru, gan arī pašu braucēju.

Tiek piedāvāts plašs spektrs digitālo risinājumu, lai uzlabotu traktoru vadību, drošību un atvieglotu saimniecības plašu uzraudzīšanu.

Ne velti plašsaziņas līdzekļi, kas atspoguļo agrosektora aktualitātes, izstādi “Agritechnica 2019” nodēvējuši par traktoru izstādi.

Interesantākie traktoru modeļi ar jaudu līdz 150 ZS

Fendt 300

Izstādē jauno 300. sēriju pārstāvēja modelis Fendt 314 Vario Profi, kas kļuva arī par uzvarētāju konkursā “Gada traktors” nominācijā Best Utility.

Jaunais topmodelis Fendt 314 Vario sērijā izceļas ar vēl lielāku produktivitāti, pateicoties oriģinālajai palielinātas jaudas koncepcijai Dynamic Performance.

Pirmoreiz 300. sērijai parādījies 12 collu terminālis, kas apvieno visas vadītāja palīgsistēmas – Fendt Guide Contour Assistant, SectionControl un VariableRateControl. Tādējādi jaunajā modelī Fendt 314 Vario tagad tiek izmantota arī FendtONE vadības filozofija, bet indikācijas lauks ir ievērojami palielināts.

Pēc ražotāja vārdiem, Fendt 314 ir pirmais kompaktais traktors, kas apvieno darba procesa vadības sistēmas gan traktora kabīnē, gan ārpus tās.

Turpinājums sekos

Sagatavots pēc “Agritechnica 2019” materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
1 stunda
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
6 minūtes