Laukos
Gaļa un zivis

Tukumnieki tomēr nelauž vienošanos ar “Galusman” par olu fabrikas izveidi0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Tukuma novada dome pēc garām diskusijām tomēr lēmusi nelauzt nodomu vienošanos ar SIA “Gallusman” par olu ražotnes izveidi, aģentūra LETA uzzināja domē.

Uz domes sēdi sagatavotais lēmumprojekts paredzēja, ka vienošanās vairāku iemeslu dēļ būtu laužama.

Piemēram, secināts, ka vienošanās 3.punktā noteiktais, ka pašvaldība apņemas atsavināt nekustamo īpašumu par labu ukraiņu investoru “OvoStar Union” pārstāvošajam uzņēmumam “Gallusman” vai noslēgt apbūves tiesību līgumu neatbilst Publiskās personas mantas atsavināšanas likuma un Ministru kabineta Publiskas personas zemes nomas un apbūves tiesības noteikumu normām, jo pašvaldībai piederošais nekustamais īpašums var tikt atsavināts tikai izsolē, kā arī apbūves tiesību nodibināšanai jārīko izsole. Savukārt tiesiski rīkotās izsoles rezultāti nav paredzami, jo var pieteikties arī citi pretendenti.

Tāpat secināts, ka dome nav rūpīgi izvērtējusi to, ka nekustamie īpašumi, par kuriem ir noslēgta vienošanās, ir nepieciešami pašvaldības funkciju pildīšanai, jo konkrētajā nekustamajā īpašumā ir derīgo izrakteņu atradnes, kas varētu tikt izmantotas ielu un ceļu būvdarbos. Dome arī pieņēmusi lēmumu par olu ražotnei paredzētā īpašuma izsoles pārtraukšanu, jo nebija novērtēta tā reālā vērtība, kā arī nepieciešamība pašvaldības funkciju veikšanai. Tieši šis bija viens no opozīcijas argumentiem, iestājoties par rūpīgāku olu rūpnīcas izveides izvērtēšanu.

Tā kā vienpusējā atkāpšanās no vienošanās nerada finansiālās saistības, un, ņemot vērā citus argumentus, daļa deputātu aicināja vienošanos lauzt. Domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Zvaigzneskalns (LZP) skaidroja, ka vienošanās jau ir novecojusi, tai nav juridiska spēka, turklāt pašvaldība pēc vienošanās laušanas var noslēgt jaunu vienošanos, ja vien būs skaidri investora nākotnes plāni.

Arī vairāki citi opozīcijas deputāti apgalvoja, ka uzņēmuma plāni, tāpat kā līdzekļu izcelsme, neesot skaidri zināmi, tāpēc vienošanās jālauž.

Opozīcijai oponēja valdošās koalīcijas deputāti, tostarp bijušais domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Volfs (“Tukuma pilsētai un novadam”). Viņš lēmumprojekta virzīšanu nosauca par sasteigtu, turklāt šāda lēmuma pieņemšana nozīmētu investora zaudēšanu.

Arī domes priekšsēdētāja vietnieks Arvīds Driķis (ZZS) pauda, ka pieņemt šādu lēmumu steigā nav ētiski.

Pēc ilgām diskusijām, pieciem deputātiem balsojot “par” vienošanās laušanu, pieciem “par” un diviem atturoties, lēmums tomēr netika pieņemts.

LETA jau ziņoja, ka “Ovostar Union” ir apstiprinājis plānus izveidot Latvijā jaunu olu produkcijas ražotni, līdz 2026.gadam investējot tās izveidē vismaz 85 miljonus eiro un radot līdz 200 jaunu darbavietu. Ražotnes atrašanās vietai izskatīti vairāki varianti – Valkas, Tukuma, Ogres novadi.

“Gallusman” iecerējusi Latvijā izveidot vistu novietņu kompleksu un olu un olu produktu ražotni, kur kopumā būtu līdz astoņiem miljoniem vistu. Kompleksā paredzētas 18 dējējvistu kūtis, deviņas jaunputnu kūtis, olu šķirotavas ēka, barības cehs ar graudu pirmapstrādi un noliktavu, kā arī deviņi graudu torņi. Kompleksā varētu tikt izbūvēta arī biogāzes stacija. Mēslu īslaicīgās uzglabāšanas laukumu vai biogāzes ražošanas laukumu plānots izveidot 100×280 metru lielā platībā. Paredzēts, ka astoņi miljoni putnu gadā varētu saražot 259 200 tonnu mēslu.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
49 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda