Laukos
Gaļa un zivis

“Ulbroka” pirmie Baltijā saņem nozīmīgu starptautisku sertifikātu0


SIA “Ulbroka”  cūku fermu komplekss.
SIA “Ulbroka” cūku fermu komplekss.
Publicitātes foto

Cūkkopības uzņēmums SIA “Ulbroka” kļuvis par pirmo Baltijā, kam piešķirts starptautiskā standarta GLOBALG.A.P. (Good Agricultural Practice) sertifikāts, kurš uzņēmumam ļauj turpmāk startēt nozīmīgos eksporta tirgos.

“GLOBALG.A.P. ir visā pasaulē lietots lauksaimniecības produktu ražošanas procesu standarts, kas ietver kontroli un darbības izvērtējumu pilnībā visos uzņēmuma darbības posmos,” skaidro SIA “Ulbroka” valdes priekšsēdētāja vietnieks Raimonds Veinbergs.

“Ievērojot GLOBALG.A.P. standartus, varam uzturēt produkta kvalitāti un padarīt ražošanu efektīvāku. Tas sniedz mums iespēju piegādāt produkciju jauniem, arī – starptautiskiem tirgiem. Klientiem un sadarbības partneriem GLOBALG.A.P. ir apliecinājums, ka SIA “Ulbroka” darbojas atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju, kvalitātes, higiēnas, vides un energoefektivitātes prasībām.”

Sasniegto augstu vērtē arī Latvijas Cūku audzētāju asociācijas (LCAA) vadītāja un SIA “Cūku ciltsdarba centrs” direktore Dzintra Lejniece: “Esmu patiesi lepna, ka SIA “Ulbroka” ir pirmais uzņēmums Baltijā, kas ieguvis šo sertifikātu.”

Savukārt GLOBALG.A.P. pārstāve Latvijā Edīte Strazdiņa uzteic SIA “Ulbroka” izpratni un nopietno attieksmi sertifikācijas procesā: “Sertifikācijas audita laikā netika konstatēta neviena neatbilstība, kas ir augsts līmenis pat Eiropas mērogā.”

GLOBALG.A.P. sertifikāciju “Ulbroka” ražotajai cūkgaļai veicis starptautiski atzīts auditors un sertificēšanas uzņēmums “Control Union Certifications”. Sertifikāts tiek piešķirts uz vienu gadu.

“Lai to saņemtu arī nākamajā gadā, sasniegtais līmenis būs jāspēj noturēt,” uzsver SIA “Ulbroka” projektu vadītājs Andris Kokts.

SIA “Ulbroka” reģistrēta 1992.gadā. Tās pamatkapitāls ir 1 707 408 EUR. Uzņēmums tika izveidots uz saimniecības “Ulbroka” bāzes un tā pamatdarbības joma ir cūkgaļas un vaislas cūku ražošana, cūku kautuves darbība, cūkgaļas piegāde patērētājam, augkopība, graudu kaltēšana un pārstrāde, tirdzniecība ar lopbarību, kā arī elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošana biogāzes stacijā. Saimniecībā ir nodarbināti 48 darbinieki. 2018. gadā SIA “Ulbroka” strādāja ar 5,575 miljonu eiro apgrozījumu. 2018. gada kopējais maksājums valsts kopbudžetā veido 1,412 miljonus eiro Četros gados uzņēmumā investēti 6,42 miljoni eiro, no kuriem 54% bijis Eiropas fondu atbalsts.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
19 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
22 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
9 stundas
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
10 stundas
AK
Atis Klimovičs
Pasaulē
Atis Klimovičs: Kurš vīruss bīstamāks?
10 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Mirušo skaits koronavīrusa pandēmijā pārsniedz 50 000
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Pirms Latvijas-Lietuvas robežas izveidojusies 16 km gara auto rinda
11 stundas