Laukos
Piensaimniecība

Vācieši Jelgavas rūpnīcā “Latvijas piens” plāno ieguldīt četrus miljonus eiro0

Foto – Ivars Bušmanis

Jelgavas rūpnīcas “Latvijas piens” attīstībā šogad un turpmākajos divos gados kopumā paredzēts ieguldīt vairāk četrus miljonus eiro, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Vaivods.

Viņš teica, ka šogad ir sākts Vācijas koncerna “Fude+Serrahn Milchprodukte” sagatavotais investīciju plāns “Latvijas piens” attīstībai, realizējot investīcijas 0,5 miljonu eiro apmērā no kopējā plānotā ieguldījumu apmēra. Ieguldījumi šogad veikti piena pārstrādes cikla pilnveidošanā un harmonizēšanā.

“Kopumā investīciju plāns ir paredzēts ilgtermiņa darbībai, tas ir apjomīgs un pārsniedz četrus miljonus eiro. Mērķis ir attīstīt uzņēmuma darbību Latvijā, izveidojot efektīvu piena pārstrādi un nodrošinot rentablu uzņēmuma darbību,” sacīja Vaivods, norādot, ka 2018.gadā ir plānotas investīcijas divu miljonu eiro, bet 2019.gadā – 1,8 miljonu eiro apmērā.

Vaivods atzīmēja – tā kā Vācijas koncerns šogad iegādājās “Latvijas piens” kontrolpaketi, uzņēmuma ražošanas jaudas patlaban tiek maksimāli izmantotas un kompānija pārstrādā pienu 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, nodarbinot 85 darbiniekus. Kāpināti arī rentabilitātes rādītāji, kas uzrāda, ka uzņēmums strādā ar peļņu.

“Iepriekšējos periodos uzņēmums strādāja ar zaudējumiem, tāpēc svarīgākais uzdevums ir organizēt uzņēmuma darbību un izmantot pieejamos resursus tā, lai rentabilitātes rādītāji būtu pozitīvi,” uzsvēra Vaivods.

Uzņēmuma izaicinājums ir arī atgūt piena ražotāju uzticību. “Mēs pašlaik esam otri lielākie piena pircēji un nākotnē vajadzēs vēl vairāk piena pārstrādei. Labprāt iepirkumu Latvijā palielinātu,” sacīja Vaivods, atzīmējot, ka lielāko daļu piena “Latvijas piens” pērk Latvijā.

Jau vēstīts, ka Vācijas koncerns “Fude+Serrahn Milchprodukte” šogad iegādājies “Latvijas piens” kontrolpaketi no kooperatīva “Latraps”, līdz ar to patlaban rūpnīcas 75,1% daļu pieder “Fude+Serrahn Milchprodukte” meitasuzņēmumam “Eximo Agro-Marketing”, 14,5% – “Latraps”, 8,5% – piensaimnieku kooperatīvam “Dzēse”, bet 1,9% – graudkopības kooperatīvam VAKS. “Fude+Serrahn Milchprodukte” sagatavojis investīciju plānu “Latvijas piena” attīstībai. Tā realizāciju šogad sāks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā “Eximo Agro-Marketing”.

Tāpat ziņots, ka finanšu gadā, kas ilga sešus mēnešus – no 2016.gada 1.janvāra līdz 2016.gada 30.jūnijam – “Latvijas piens” strādāja ar 8,906 miljonu eiro apgrozījumu un 3,099 miljonu eiro zaudējumiem. Turpretī 2015.gadā “Latvijas piena” apgrozījums bija 11,829 miljoni eiro, savukārt kompānijas zaudējumi bija 2,477 miljoni eiro.

“Latvijas piens” ir Latvijas lauksaimnieku veidots uzņēmums, kas darbu sāka 2012.gada nogalē. Kopš 2014.gada uzņēmums fokusējies uz siera ražošanu.

“Fude + Serrahn Milchprodukte” dibināts 2001.gadā, tajā ietilpst deviņi piena pārstrādes uzņēmumi Vācijā, kas ražo industriālos piena produktus, kā arī sviestu, sieru un jogurtu. Koncerna gada apgrozījums ir 740 miljoni eiro un tirdzniecības apjoms 800 000 tonnu gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?
1 diena
LE
LETA
Laukos
Kūdras izstrādātājas “Pindstrup Latvia” apgrozījums pagājušajā finanšu gadā pieauga par 2,4%
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Vai zemeņu raža ir programmējama? Agronoma ieteikumi profesionālai stādu audzēšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
“Muzeja lielākais izaicinājums ir mainīt cilvēkus”. INTERVIJA ar Solvitu Vību
Intervija 3 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Aprūpes centrā “Kalkūni” atklāj seksuālu uzmākšanos nepilngadīgai klientei
3 stundas
LE
LETA
Veselam
Francijā apstiprināti Eiropā pirmie saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Dukuri Kēnigszē trasē netiek pieciniekā
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Pie slēgtā Brasas cietuma notikusi ķīmisko vielu noplūde: cietis ugunsdzēsējs
2 stundas