Laukos
Piensaimniecība

Vācieši Jelgavas rūpnīcā “Latvijas piens” plāno ieguldīt četrus miljonus eiro0

Foto – Ivars Bušmanis

Jelgavas rūpnīcas “Latvijas piens” attīstībā šogad un turpmākajos divos gados kopumā paredzēts ieguldīt vairāk četrus miljonus eiro, informēja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Vaivods.

Viņš teica, ka šogad ir sākts Vācijas koncerna “Fude+Serrahn Milchprodukte” sagatavotais investīciju plāns “Latvijas piens” attīstībai, realizējot investīcijas 0,5 miljonu eiro apmērā no kopējā plānotā ieguldījumu apmēra. Ieguldījumi šogad veikti piena pārstrādes cikla pilnveidošanā un harmonizēšanā.

“Kopumā investīciju plāns ir paredzēts ilgtermiņa darbībai, tas ir apjomīgs un pārsniedz četrus miljonus eiro. Mērķis ir attīstīt uzņēmuma darbību Latvijā, izveidojot efektīvu piena pārstrādi un nodrošinot rentablu uzņēmuma darbību,” sacīja Vaivods, norādot, ka 2018.gadā ir plānotas investīcijas divu miljonu eiro, bet 2019.gadā – 1,8 miljonu eiro apmērā.

Vaivods atzīmēja – tā kā Vācijas koncerns šogad iegādājās “Latvijas piens” kontrolpaketi, uzņēmuma ražošanas jaudas patlaban tiek maksimāli izmantotas un kompānija pārstrādā pienu 24 stundas diennaktī, septiņas dienas nedēļā, nodarbinot 85 darbiniekus. Kāpināti arī rentabilitātes rādītāji, kas uzrāda, ka uzņēmums strādā ar peļņu.

“Iepriekšējos periodos uzņēmums strādāja ar zaudējumiem, tāpēc svarīgākais uzdevums ir organizēt uzņēmuma darbību un izmantot pieejamos resursus tā, lai rentabilitātes rādītāji būtu pozitīvi,” uzsvēra Vaivods.

Uzņēmuma izaicinājums ir arī atgūt piena ražotāju uzticību. “Mēs pašlaik esam otri lielākie piena pircēji un nākotnē vajadzēs vēl vairāk piena pārstrādei. Labprāt iepirkumu Latvijā palielinātu,” sacīja Vaivods, atzīmējot, ka lielāko daļu piena “Latvijas piens” pērk Latvijā.

Jau vēstīts, ka Vācijas koncerns “Fude+Serrahn Milchprodukte” šogad iegādājies “Latvijas piens” kontrolpaketi no kooperatīva “Latraps”, līdz ar to patlaban rūpnīcas 75,1% daļu pieder “Fude+Serrahn Milchprodukte” meitasuzņēmumam “Eximo Agro-Marketing”, 14,5% – “Latraps”, 8,5% – piensaimnieku kooperatīvam “Dzēse”, bet 1,9% – graudkopības kooperatīvam VAKS. “Fude+Serrahn Milchprodukte” sagatavojis investīciju plānu “Latvijas piena” attīstībai. Tā realizāciju šogad sāks koncerna pārtikas vairumtirdzniecības uzņēmums Baltijā “Eximo Agro-Marketing”.

Tāpat ziņots, ka finanšu gadā, kas ilga sešus mēnešus – no 2016.gada 1.janvāra līdz 2016.gada 30.jūnijam – “Latvijas piens” strādāja ar 8,906 miljonu eiro apgrozījumu un 3,099 miljonu eiro zaudējumiem. Turpretī 2015.gadā “Latvijas piena” apgrozījums bija 11,829 miljoni eiro, savukārt kompānijas zaudējumi bija 2,477 miljoni eiro.

“Latvijas piens” ir Latvijas lauksaimnieku veidots uzņēmums, kas darbu sāka 2012.gada nogalē. Kopš 2014.gada uzņēmums fokusējies uz siera ražošanu.

“Fude + Serrahn Milchprodukte” dibināts 2001.gadā, tajā ietilpst deviņi piena pārstrādes uzņēmumi Vācijā, kas ražo industriālos piena produktus, kā arī sviestu, sieru un jogurtu. Koncerna gada apgrozījums ir 740 miljoni eiro un tirdzniecības apjoms 800 000 tonnu gadā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
50 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda