Laukos
Graudkopība

Vai Latvijai draud alkohola “akcīzes karš” arī ar Lietuvu?0

Publicitātes foto.

Iesaldējot akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam, pastāv būtisks risks Latvijai sākt “akcīzes karu” arī ar Lietuvu, līdzīgi kā tas bija ar Igauniju, aģentūrai LETA minēja Latvijas Alus darītāju asociācijā un Latvijas Alus darītāju savienībā.

Pārdotā alus apjoma kritums

Pēc alus nozari pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvju paustā, 2019.gada vasarā sasteigti tika pieņemts lēmums samazināt akcīzes nodokļa likmi stiprajam alkoholam, vienlaikus akcīzes nodokļa likmes alum saglabājot nemainīgas.

“Pēc nozares aplēsēm, līdz ar stiprā alkohola cenu samazināšanos, bet alus akcīzes nodokļa atstāšanu nemainīgā apjomā, pārdotā alus apmērs pierobežā strauji kritās – 2019.gada ceturtajā ceturksnī kritumam sasniedzot 50%.

Šis fakts skaidri pierāda, ka lēmumu pieņemšanas rezultātā, ir radīti nevienlīdzīgi konkurences apstākļi, jo pircēji akcīzes nodokļa likmes ietekmē izvēlās stipros dzērienus,” norāda Latvijas Alus darītāju savienības izpilddirektors Pēteris Liniņš.

Nozares “raustīšana” mazina konkurētspēju

Tāpat alus nozari pārstāvošo nevalstisko organizāciju pārstāvji norādīja, ka šāda neplānota nozares “raustīšana” ietekmējusi alus nozares konkurētspēju, un neļauj plānot attīstību ilgtermiņā.

Alus nozares pārstāvji atgādināja, ka stiprā alkohola akcīzes nodokļa likmju samazināšana 2019.gada vasarā bija plānots kā īstermiņa solis, paredzot, ka Latvijas un Igaunijas Ministru prezidenti vienosies par ilgtermiņa risinājumu.

Saistītie raksti

Latvijas Alus darītāju asociācijā un Latvijas Alus darītāju savienībā norādīja, ka kopumā kompromisa scenārijs Latvijā būtu atgriezties pie 2019.gada akcīzes nodokļa likmēm, kas būtu tuvākas Lietuvas līmenim, vienlaikus saglabājot likmes zemākas nekā kaimiņvalstīs.

Uzziņa:

Latvijas Alus darītāju asociācija un Latvijas Alus darītāju savienība pārstāv Latvijas lielās un mazās alus darītavas. Nozares organizāciju darbības pamatvirzieni ir alus darītāju ekonomisko interešu aizstāvība, dalība likumdošanas pilnveidošanā, starptautiska sadarbības veidošana ar līdzīgām organizācijām, kā arī alus dzeršanas kultūras veidošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Skolēnus aicina dalībai konkursā “Šodien laukos”
20 stundas
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
50 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
31 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Tirgotājiem nepietiek naudas drošības pasākumiem
24 minūtes