Laukos
Graudkopība

Vasaras un ziemas rapšu sēklu piedāvājums šajā sezonā0


Rapša iekūlums,
Rapša iekūlums,
Foto: Dainis Bušmanis

VASARAS RAPŠI

Brander (**). Agrīns hibrīds ar izteiktu augšanas sparu un agru ziedēšanas sākumu. Agrīna nogatavošanās, vienmērīga ziedēšana. Augsti ražas un kvalitātes rādītāji. Vidēja auguma augi ar labu veldres noturību.

Builder (**). Vidēji agrīns hibrīds ar izciliem ražas un kvalitātes rādītājiem. Vienmērīga un agrīna nogatavošanās. Augi liela auguma, bet ar labu veldres noturību. Izcilas ražas ar pievienoto vērtību – lielu eļļas daudzumu. Liela 1000 sēklu masa.

Performer (**). Agrīns hibrīds ar augstu ražas potenciālu, kas sabalansēts ar kvalitātes rādītājiem. Šķirne piemērota dažādām augsnēm. Vienmērīga ziedēšana. Vidēja auguma augi ar labu veldres noturību. Izteiktas augu kompensējošas īpašības stresa apstākļos.


InV105 (**)
. Agrīns hibrīds kombinācijā ar spēcīgu ražas potenciālu un labu eļļas daudzumu. Šķirne piemērota minimālai augsnes apstrādei. Strauja augu attīstība ar labām kompensējošām īpašībām. Vidēja auguma augi ar labu veldres noturību. Liels eļļas un proteīna daudzums.


Whider CL (**).
Vidēja auguma Clearfield (CL) hibrīds ar lielu eļļas daudzumu. Vidēja nogatavošanās. Augi vidēja auguma ar labu veldres noturību. Augsts ražas un eļļas potenciāls.

InV100CL (**). Agrs CL hibrīds ar izteikti lielu eļļas daudzumu. Agra nogatavošanās. Vidēja auguma augi. Izteikti liels eļļas un proteīna daudzums. Noturīgi ražas rādītāji dažādos augšanas apstākļos.

InV110CL (**). Augstražīgs CL hibrīds. Vidēji agrīna nogatavošanās. Izteikti strauja augu attīstība pēc sadīgšanas. Vidēja auguma augi. Liels proteīna daudzums.

InV 120CL (**). CL hibrīds ar lielu eļļas daudzumu un vidēju noga­tavošanos. Piemērots tiešajai sējai. Strauja augu attīstība. Augi kompakti, vidēja auguma. Labs eļļas un proteīna daudzums.

Cebra CL (BA). Vidēji vēlīns jaunākās paaudzes Clearfield tehnoloģijas hibrīds. Raksturīga strauja attīstība agrīnās attīstības stadijās. Lieliskā noturība pret veldri un pāksteņu atvēršanos nodrošina augstas ražas arī nelabvēlīgos laika apstākļos. Vidēji garais kompaktais augums atvieglo ražas novākšanu. Ziedēšanas sākums – vidēji vēlīns. Liels eļļas daudzums sēklās. Augsta izturība pret sausumu un slimībām.

Lumen (BA). Vidēji vēlīns augstražīgs vasaras rapšu hibrīds ar lielu eļļas daudzumu sēklās (47–49%). Vidēji gara auguma ar ļoti labu veldres noturību. Ziedēšanas sākums – vidēji agrs.

Lancia (BA). Vēlīns jaunākās paaudzes hibrīds ar augstu ražas potenciālu un eļļas daudzumu. Hibrīds atšķiras ar augstu noturību pret nelabvēlīgiem ārējās vides faktoriem un lielisku auga veselību. Neskatoties uz masīvo, lielas biomasas garo augumu, tam ir augsta veldres noturība. Spēcīgā sakņu sistēma nodrošina efektīvu barības vielu izmantošanu un izturību pret sausumu. Ziedēšanas sākums – vēlīns. Noturība pret pāksteņu atvēršanos – augsta.

Delight (VAKS). Vasaras rapšu hibrīdā šķirne ar 00 sēklas kvalitāti. Ļoti izturīga, kā arī piemērota minimālai apstrādei. Augsta spēja kompensēt prasības, kā arī izlīdzināt ražu. Agra šķirne, kas nodrošina viendabīgu briedumu un ātru ražu. Sēklu raža ir liela, ar ļoti lielu eļļas daudzumu. Agri sāk ziedēt. Vienmērīga nogatavošanās, kas atvieglo ražas novākšanu. Augi ir rupji veidoti. Piemērota arī vieglām augsnēm.

Sunder (VAKS). Jauns vidēji agrīns hibrīds. Augsts ražas līmenis kombinācijā ar lielu eļļas daudzumu. Piemērots dažādām augsnēm. Augi kompakti, vidēja auguma. Augsta veldres noturība. Nogatavošanās 125 dienas. Rupjas sēklas ar lielu 1000 sēklu masu.


Forte (VAKS).
Agra un ražīga šķirne ar spēcīgu zarošanos, nelielu stiebra garumu un augstu veldres noturību. Ziedēšanas sākums un sēklu nogatavošanās periods – agrs līdz vidēji agrs. Augsta izturība pret krustziežu sauso puvi (Phoma) un balto puvi (Sclerotinia). Spēj sasniegt teicamu ražas līmeni dažādos klimatiskajos apstākļos, augsta ražas stabilitāte. Nav ļoti intensīva – ļoti labi rezultāti, audzējot arī vieglās un mazāk iekultivētās augsnēs.


Palma (VAKS)
. Izteikti agrs ziedēšanas sākums, un izteikti agri sasniedz sēklu gatavību. Ieteicama vietās/reģionos, kur ir problēmas ar nokrišņu nepietiekamību sēklu briešanas laikā. Salīdzinoši zemie augi nodrošina labu noturību pret veldrēšanos. Laba noturība pret izplatītākajām rapšu slimībām. Eļļas daudzums sēklās un eļļas raža ir vidēja līdz augsta, labi sabalansēta.


Primavera (VAKS)
. OP programmas līnijšķirne. Tai raksturīga strauja augu attīstība pavasarī un agrs ziedēšanas sākums. Maksimāli efektīvi tiek izmantots pavasarī augsnē esošais ūdens. Agrīna nogatavošanās. Augu garums īss, pat ļoti īss, kas nodrošina labu noturību pret veldrēšanos. Raksturīgi labi ražas rādītāji ar ļoti lielu eļļas daudzumu sēklās.


Fenja (LA)
. Augstražīga līnijšķirne, kas noturīga pret sēklu izbiršanu. Šķirnei ir stingri un stipri stiebri, labi zarojas un veido daudz pākstu, laba veldres noturība. Auga garums 124 cm. Nobriešanas laiks vidēji 106 dienas no sadīgšanas brīža. 1000 sēklu svars – 3,93 grami. Eļļa – 49,3%. Izturīga pret slimībām.


Griffin (LA)
. Agrīna, ražīga, eļļas bagāta šķirne. Augi stingra, stipra auguma. Laba veldres noturība, agrīns nobriešanas laiks, pāksteņos liels sēklu skaits, sēklas noturīgas pret izbiršanu. 1000 sēklu svars 3,10 grami, eļļas daudzums sēklās – 40,3%, augi neprasa izcilu agrotehniku. Piemēroti audzēšanai nelīdzenā augsnē. Šķirne noturīga pret sauso puvi, vidēji noturīga pret miltrasu.

Lagonda (LA). Augstražīgs hibrīds ar lielu eļļas daudzumu un vidēji rupjām sēklām. Garums vidējs ar labu veldres noturību. Slimību izturība laba. Nogatavošanās vidēja.

Jaunums! Contra CL (LA). Auga garums vidēji 113 cm, augstražīga šķirne, vidēja raža, izmēģinājumos – 3,14 t/ha. 1000 sēklu svars – 4,16 g, eļļa – 45,4%. Šķirnei ir laba noturība pret veldri, slimību izturība vērtējama kā laba.

Cultus CL (LA). Vidēji vēlīns augstražīgs vasaras rapšu hibrīds, piemērots Clearfield sistēmai, ar lielu eļļas daudzumu sēklās (46–47%). Veģetācijas periods 120–125 dienas. Veido dziļu sakņu sistēmu, kas palīdz augam veiksmīgi pārvarēt stresa situācijas un izveidot labu ražu. Ļoti augsta izturība pret slimībām un pāksteņu atvēršanos. Vidējs ziedēšanas laiks. Augs vidēja auguma – 125–130 cm.

Ziemas rapši

SY Annabella (BA). Šī hibrīdā ziemas rapšu šķirne ir ar augstu potenciālo ražību un labu ziemcietību. Ieteicama agrai sējai, jo rudenī attīstās vidēji lēni. Laba ziemotspēja, pavasarī tās attīstība norit lēni. Ziedēšana vidēji agra. Veido vidēja auguma augus ar labu veldres noturību. Laba izturība pret fomozi, vidēja – pret sausplankumainību.

* Sēklu izplatītāji: PPC – AREI Priekuļu pētniecības centrs; SPC – AREI Stendes pētniecības centrs; VAKS – LPKS VAKS; BA – SIA Baltic Agro; LA – SIA Linas Agro; LŠS – SIA Latvijas Šķirnes sēklas

** InVigor vasaras rapšu šķirnes varēs iedāgāties pie: LPKS Latraps, SIA Baltic Agro, SIA Elagro Trade, SIA Agrochema, LPKS VAKS, SIA KG Latvija

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
23 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
“Zaļo joslu” Šengena: Robežpunktos jālaiž cauri ne tikai kravas, bet arī viesstrādnieki
34 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kovidmuļķi un kovidnoziedznieki
23 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
NVA direktore: 98% gadījumu atlaišanas plānotas Rīgā un Pierīgas reģionā
4 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
29 minūtes