Laukos
Graudkopība

Zālāju sēklu maisījumi ganībām – piedāvājums jaunajā sezonā0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: no LA arhīva

Ganīšanai (VAKS). Sastāvs: pļavas auzene 30%, ganību airene 20%, timotiņš 29%, sarkanā auzene 7%, baltais āboliņš 10%, pļavas skarene 4%. Bagātīga, daudzveidīga sastāva maisījums papildināts ar balto āboliņu un pļavas skareni. Var audzēt arī trūdvielām bagātās, kūdrainās augsnēs. Labi ataugs pēc ganīšanas, pacieš nomīdīšanu. Ilgstošām ganībām. Plašs apakšzāļu spektrs.

Ganīšanai 2 (VAKS). Sastāvs: pļavas auzene 30%, ganību airene 45%, timotiņš 17%, baltais āboliņš 4%, pļavas skarene 4%. Ilgstošām ganībām paredzēts stiebrzāļu maisījums ar balto āboliņu un pļavas skareni. Labi ataugs pēc ganīšanas un nomīdīšanas.

Ganāmpulks (VAKS). Piemērots trūd­vielām bagātākām un kūdrainākām augsnēm. Maisījums ganīšanai, kas būs izturīgāks arī mitrākos laukos. Labi pacieš nomīdīšanu. Pēc ganīšanas strauji ataugs. Sastāvā tikai stiebrzāles: pļavas auzene 18%, ganību airene 60%, timotiņš 18%, pļavas skarene 4%.

Ganīšanai Intensive Premium (Ķiv.). Ganīšanai izmantojams augstražīgs, ātri ataugošs zālāju sēklu maisījums ar lielu proteīna daudzumu. Vislabākie rezultāti sasniedzami neitrālās minerālaugsnēs, izmantojams 3–5 gadus. Sastāvs: baltais āboliņš 10%, sarkanais vidēji agrīnais āboliņš 15%, timotiņš 20%, pļavas auzene 15%, ganību airene 25%, sarkanā auzene 10%, pļavas skarene 5%.

G/1 (LŠS). Universāls augstražīgs maisījums, kas piemērots plašam agrofona spektram. Satur ganībām nepieciešamās apakšzāles. To pļaujot, var iegūt lielisku lopbarības ražu, jo tā sastāvā ir plašs spektrs virszāļu. Daudzgadīgs, var izmantot vairāk nekā 5 gadus. Šis maisījums uzrādījis vislabākos ražas rezultātus izmēģinājumos Latvijā! Sastāvs: sarkanais vēlais āboliņš, baltais āboliņš, pļavas auzene, timotiņš, ganību airene, sarkanā auzene, pļavas skarene.

G/5 (LŠS). Zirgu ganību ierīkošanai, daudzgadīgs. Zelmeni veido no stīgojošām un cerojošām stiebrzālēm, kas nodrošina labu zāles apēdamību un ogļhidrātiem bagātu lopbarību. Piemērots audzēšanai dažāda tipa augsnēs, arī vieglākās un sausākās. Sastāvs: sarkanais āboliņš, baltais āboliņš, pļavas auzene, hibrīdā airene, ganību airene, timotiņš, sarkanā auzene, pļavas skarene.

G/6 (LŠS). Aitu ganību ierīkošanai, sastāv no daudziem komponentiem, kas nodrošina nepieciešamo botāniskā sastāva daudzveidību zelmenī. Īpaši piemērots aitu ganīšanai, jo zelmenis veidots ar augstu apakšzāļu īpatsvaru. Daudzgadīgs – ražo 5 un vairāk gadus. Piemērots audzēšanai dažāda tipa augsnēs. Sastāvs: baltais āboliņš, pļavas auzene, hibrīdā airene, timotiņš, ganību airene, sarkanā auzene, aitu auzene, pļavas skarene.

For Cut 7 (BA). Maisījums intensīvai izmantošanai ganību ierīkošanai, ar labām ataugšanas spējām. Piemērots dažāda tipa augsnēm. Sastāvs: 15% baltais āboliņš, 20% timotiņš, 20% ganību airene, 25% pļavas auzene, 10% pļavas skarene, 10% niedru auzene.

Dotnuva 24 (LA). Maisījums augstražīgu, intensīvu ganību ierīkošanai. Pamatu veido airenes un baltais āboliņš, kas kopā ar pļavas skareni nodrošina izturīgas velēnas veidošanos. Maisījums veidots tā, lai zaļā masa vienmērīgi izkārtojas visos stāvos. Var izmantot arī skābbarības gatavošanai, jo veidojas liela zaļā masa. Nav ieteicams izmantot siena gatavošanai, jo airenes maisījumā ir 50% – tās sienā žūs ilgāk vaskotā kātiņa dēļ.

Durpe 1 (LA). Maisījums ganībām, barības gatavošanai. Veidots speciālām augsnēm – kūdrainēm. Sastāvs veidots no sugām, kas aug sausās, vieglās augsnēs ar pH 5,5, kāds kūdrainēm ir raksturīgs. Nav ieteicams sēt kūdrainās platībās, kas pavasaros vai lietus periodos ilgstoši applūst, jo baltais āboliņš, kas dod labu barības vērtību, tādās vietās ātri pazudīs no zelmeņa. Pavasaros šādām augsnēm nepieciešama zelmeņa pievelšana, lai sala izcilāto virskārtu pieblīvētu.

Arkliams (LA). Maisījums piemērots ganību ierīkošanai zirgiem, briežiem, kā arī barības vākšanai. Piemērots ierīkošanai dažāda veida augsnēs – gan smilšmāla, gan kūdrainēs ar normālu mitruma nodrošinājumu. Barības vērtība veidojas ļoti laba, jo sastāvā iekļautās augu sugas veido kvalitatīvu lopbarību. Pēc noganīšanas vēlams ganības appļaut, lai vienmērīgi veidojas jaunais zelmenis.

Saistītie raksti

Avims (LA). Maisījums piemērots ganību ierīkošanai aitām, veido izturīgu velēnu. Izvēlētās šķirnes maisījumā ir ar zemu ataugšanas punktu, kas nodrošina labu ataugšanu arī pēc zemas zāles noganīšanas. Praksē tiek izmantots arī barības gatavošanai, jo stiebrzāles kopā ar balto āboliņu veido kvalitatīvu un lielu zaļo masu.

* Sēklu izplatītāji: PPC – AREI Priekuļu pētniecības centrs; SPC – AREI Stendes pētniecības centrs; VAKS – LPKS VAKS; BA – SIA Baltic Agro; LA – SIA Linas Agro; Ķiv. – ZS Ķiveļi; LŠS – SIA Latvijas Šķirnes sēklas.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Sākta diskusija par Latvijā ražotās pārtikas produkcijas īpatsvara palielināšanu veikalos
20 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Laukos dzīvot – ne tikai “forši”, bet arī droši
22 stundas
LE
LETA
Laukos
Biedrība: Pērn Latvijā siera patēriņš uz vienu iedzīvotāju audzis līdz 21 kilogramam
23 stundas

Lasītākie

EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Liepāja krīzei pretdarbojas no pirmās dienas.” Saruna ar pilsētas mēru Jāni Vilnīti 1
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Naktī Ventspils ostā reģistrētas vēja brāzmas līdz teju 30 m/s
37 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
ASV diennaktī reģistrēti 1169 jauni Covid-19 upuri – jauns pasaules rekords
24 minūtes
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Smart-ID”: darījumu skaits audzis trīskārt
7 minūtes
LE
LETA
Veselam
Sociālās aprūpes centra “Allaži” darbiniekam konstatēta saslimšana ar Covid-19
11 stundas