Laukos
Dārzeņi un augļi

Zemniekam zināšanai. Jaunumi AAL reģistrā; insekticīds ‘Teppeki’0

Foto no arhīva.

Teppeki – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts izplatītāko laputu sugu ierobežošanai graudaugos, krāšņumaugu sējumos un stādījumos, kartupeļu, kāpostu un augļu koku stādījumos. Darbīgā viela: flonikamīds. 2.reģ. klase.

Apsmidzināt ziemas un vasaras kviešu, ziemas tritikāles, ziemas un vasaras miežu un auzu sējumus pavasarī/vasarā, kaitēkļiem parādoties, sākot ar kultūrauga cerošanas sākumu līdz vēlajai piengatavībai (AS 21–77).

Zirņu sējumus apsmidzināt, kaitēkļiem parādoties, sākot ar kultūrauga 6 lapu stadiju, līdz pākstis sasniegušas 10% no izmēra (AS 16–71).

Kartupeļu stādījumu apsmidzināt, kaitēkļiem parādoties, sākot ar bumbuļu briešanas sākumu līdz bumbuļu briešanas beigām (AS 40–49).

Apsmidzināt ābeļu, bumbieru, ķiršu, plūm­ju stādījumus, kaitēkļiem parādoties, sākot ar ģeneratīvo pumpuru briešanas sākumu, līdz augļi sasnieguši apmēram pusi no šķirnei raksturīgā lieluma, vai līdz augļaizmetņu attīstības sākumam (AS 51–75).

Galviņkāpostu un Briseles kāpostu stādījumu apsmidzināt, kaitēkļiem parādoties, sākot ar kultūrauga trīs lapu stadiju, līdz galviņa sasniegusi 50% no šķirnei raksturīgā lieluma (AS 13–45).

Krāšņumaugos, lai ierobežotu laputis, smidzinājums veicams, tām parādoties.

Labībām, kartupeļiem, ja laputis jau izplatījušās sējumos vai stādījumā, veic divas apstrādes, ievērojot trīs nedēļu intervālu starp apstrādēm. Ābeles un bumbieres smidzina ne vairāk kā trīs reizes sezonā ar trīs nedēļu intervālu. Plūmēm un ķiršiem var veikt divas apstrādes sezonā, ievērojot 21 dienas intervālu starp apstrādēm.

Galviņkāpostiem var veikt divas apstrādes sezonā, ievērojot 14–21 dienas intervālu starp apstrādēm, krāšņumaugiem var veikt trīs apstrādes sezonā, ievērojot 21 dienas intervālu starp apstrādēm.

Lai aizsargātu bites un citus apputeksnētājus, lietot pēc plkst.22 un pirms plkst. 5 vietās, kur ir ziedoši kultūraugi un ziedošas nezāles, kā arī vietās, kur bites aktīvi meklē barību.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.
Vairāk par AAL lasiet šeit

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
29 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas