Laukos
Graudkopība

Zemniekam zināšanai. Jaunumi AAL sarakstā. Kodnes un herbicīdi0


 Ziemas rapsis.
Ziemas rapsis.
Foto no LA arhīva

Kodnes

Prepper – pieskares iedarbības preparāts miežu, kviešu, rudzu sēklas materiāla kodināšanai. Darbīgā viela: fludioksonils. 2. reģ. klase. Preparāts paredzēts kviešu cietās melnplaukas ierobežošanai, kā arī Fusarium ģints sēņu izraisīto dīgstu izkrišanas un stiebra pamatnes bojājumu ierobežošanai. Tā ziemas un vasaras kviešu sēklu kodināšana ierobežo sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puves, kviešu cieto melnplauku, ziemas un vasaras miežu – sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puves, miežu lapu brūnsvītrainību, miežu lapu tīklplankumainību, rudzu – sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puves.

Rancona 15 ME – sistēmas iedarbības preparāts ziemas un vasaras kviešu un miežu sēklas materiāla kodināšanai. Darbīgā viela: ipkonazols. 2. reģ. klase. Fungicīds ierobežo slimību ierosinājumus uz grauda virsmas, tā iešpusē, kā arī daļēji pasargā no no augsnē esošās infekcijas.

Preparātu var lietot ziemas un vasaras kviešu sēklas kodināšanai pret sakņu un dīgstu puvēm, kviešu cieto melnplauku, bet ziemas un vasaras miežos – pret sārto sniega pelējumu, sakņu un dīgstu puvēm, miežu lapu brūnsvītrainību, miežu putošo melnplauku. Ziemas kviešos un miežos arī pret sārto sniega pelējumu.


Scenic Gold
– sistēmas iedarbības preparāts ziemas un vasaras rapšu un ziemas un vasaras ripšu sēklas materiāla kodināšanai, lai pasargātu dīgstus dīgšanas laikā un agrīnās attīstības stadijās no krustziežu sausās puves, krustziežu neīstās miltrasas, krustziežu sausplankumainības, dīgstu melnkājas. Darbīgās vielas: fluoksastrobīns, fluopikolīds. 2. reģ. klase.

Herbicīdi

Mateno Duo – selektīvs augsnes un pieskares iedarbības preparāts, ko augi uzņem caur dīgstiem un saknēm, īsmūža divdīgļlapju un atsevišķu viendīgļlapju nezāļu ierobežošanai rudenī ziemas kviešu, ziemas miežu, rudzu un ziemas tritikāles sējumos. Darbīgās vielas: aklonifēns, diflufenikans. 2. reģ. klase.

Saistītie raksti

Apsmidzināt sējumus rudenī, sākot ar kultūrauga vienas lapas stadiju līdz trīs lapu stadijai (AS 10–13). Optimālais smidzināšanas laiks – nezāļu dīgšanas laikā, kad tās ir agrīnā attīstības stadijā. Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1.

Ļoti laba iedarbība pret tīruma atraitnīti, parasto krustaini, zīda magoni, tīruma nauduli, tīruma neaizmirstulīti, sārto panātri, ganu plikstiņu, Persijas veroniku, tīruma veroniku, parasto virzu. Laba iedarbība pret sīko gandreni, ķeraiņu madaru, parasto rudzupuķi, nesmaržīgo suņkumelīti. Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Prognoze. Kā attīstīsies ES gaļas tirgus? Ražošana, cenas un noiets 1
1 diena

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
2 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gada pirmajos divos mēnešos Latvijā dzēsti 18 kūlas ugunsgrēki
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
19 minūtes