Laukos
Graudkopība

Zemniekam zināšanai. Jaunumi AAl sarakstā. Herbicīdi0


Rapša lauks.
Rapša lauks.
Foto – Valdis Semjonovs

Frequent – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts, ko augi uzņem caur lapām, viengadīgo un daudzgadīgo viendīgļlapju nezāļu ierobežošanai ziemas rapšu, pupu un zirņu sējumos. Darbīgā viela: butil-fluazifops-P. 2. reģ. klase.

Ļoti labi ierobežo vējauzu, parasto gaiļsāri, peļastīšu lapsasti, viengadīgo aireni, kviešus kā sārņaugus, sārenes, aitu auzeni. Labāku rezultātu sasniegšanai apstrāde jāveic, kad nezāles sazēlušas un tām ir pietiekama lapu virsma preparāta uzņemšanai.

Lai ierobežotu labības sārņaugus un nezāles ziemas rapšu laukos, smidzinājums veicams, sākot ar kultūrauga divu lapu stadiju līdz stublāja pagarināšanās sākumam (AS 12–30). Lai ierobežotu nezāles pupu un zirņu sējumos, smidzinājums jāveic, sākot ar kultūrauga pirmo lapu līdz stublāja pagarināšanās sākumam (11–30).

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1, nogaidīšanas laiks – 90 dienas (ja pupas un zirņi paredzēti svaigam patēriņam, – 45 dienas).

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm un 5 m aizsargjoslu līdz blakus laukam un lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.

Arrva – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts, ko augi uzņem caur lapām, īsmūža un daudzgadīgo divdīgļlapju nezāļu ierobežošanai graudaugos un stiebrzālēs, kā arī ganībās un zālienā. Darbīgās vielas: MCPA, fluroksipirs, klopiralīds. 2. reģ. klase.

Ļoti laba efektivitāte – 95–100% –, ierobežojot rapšus, ganu plikstiņu, zilo rudzupuķi, balto balandu, raibo akli, ķeraiņu madaru, tīruma neaizmirstulīti, maura sūreni, parasto virzu, tīruma nauduli, tīruma sinepi, tīruma usni, velnarutku grābeklīti, kosas sārto panātri, kumelītes, vējgriķus, šaurlapu ceļteku, divšķautņu asinszāli, mīkstpienes, āboliņu.

Atļauts izmantot nezāļu ierobežošanai ziemas un vasaras kviešu, ziemas tritikāles, rudzu, auzu, ziemas un vasaras miežu (ar un bez stiebrzāļu pasējas) sējumos, kā arī stiebrzāļu sēklu un lopbarības sējumos, zālienā, ganībās gan sējas gadā, gan vecākos. Smidzinājums veicams pavasarī, atjaunojoties veģetācijai, sākot ar kultūrauga cerošanas sākumu līdz attīstītas karoglapas stadijai (AS 21–39).

Maksimālais apstrāžu skaits sezonā – 1. Nogaidīšanas laiks pēc lietošanas stiebrzāļu sējumos lopbarībai un ganībās – 7 dienas.

Ievērot 10 aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm un 5 m aizsargjoslu līdz blakus laukam un lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.

Callisto 100 SC – selektīvs sistēmas iedarbības preparāts īsmūža divdīgļlapju un dažu īsmūža viendīgļlapju nezāļu ierobežošanai kukurūzas sējumos. Darbīgā viela: mezotrions. 2. reģ. klase.

Ļoti laba efektivitāte, ierobežojot balto balandu, ganu plikstiņu, tīruma nauduli, sārto panātri, parasto virzu, amarantus, tīruma kumelīti, melno nakteni, tīruma atraitnīti, maura sūreni, blusu sūreni, mezglaino sūreni, veronikas. Lai nodrošinātu pietiekamu iedarbības efektu uz visām nezāļu sugām, smidzināšana jāveic agrā nezāļu attīstības fāzē.

Apsmidzināt kultūrauga sējumu, sākot ar vienas lapas attīstības stadiju līdz 8 lapu attīstības stadijai (AS 11–18). Apstākļos, kad nav iespējams veikt dalīto apstrādi, smidzinājumu ar lielāko devu veic nezāļu 3–4 lapu stadijā. Dalītā apstrādē ierobežošanu veic, kad nezāles ir 1–2 lapu stadijā. Atkārtoti apsmidzināt, sadīgstot jaunām nezālēm, pēc 8–12 dienām. Nogaidīšanas laiks – 90 dienas. Maksimālais apstrāžu skaits sezona – 1 līdz 3.

Ievērot 10 m aizsargjoslu līdz ūdenstilpēm un ūdenstecēm un 20 m aizsargjoslu līdz blakus laukam un lauksaimniecībā neizmantojamai zemei.

Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Laukos.lv
Laukos
Gerhards Polijā diskutēs par ES lauksaimniecības politikas nākotni
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Uzvara-Lauks” peļņa pieaug 4,7 reizes
1 diena
AT
Agro Tops
Laukos
Padoms zemniekam. Vasaras un ziemas miežu šķirņu piedāvājums šajā sezonā
2 dienas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Dabā
Svētdien aizvien stipri pūtīs vējš. Rīgā – no jauna dzeltenais brīdinājums
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bijušie policijas priekšnieki skeptiski par melu detektora izmantošanu amata konkursā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Svētdienas rītā vēja postījumu dēļ bez elektrības vēl aptuveni 700 “Sadales tīkla” klientu
33 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Bērnu slimnīcā veic sarežģītu operāciju pacientam ar kustību traucējumiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO. Girgensons gūst Latvijas hokejistu ātrākos vārtus NHL
5 stundas